Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #polskiedrogi
#!$%@?łem dzisiaj na łuku xD pierwszy egzamin i pierwsze podejście ze stresu nie opuściłem ręcznego oczywiście mój błąd wszystko zrozumiałe, za drugim podejściem elegancko robie łuk staje na środku koperty, cofam wszystko ok już czekam na instruktora żeby robić ruszanie z ręcznego a ten mówi że #!$%@? xD Powiedział że przy cofaniu patrzyłem tylko i wyłącznie w lusterka a nie obróciłem się przez prawe ramie bo są pewne miejsca których nie widać przy patrzeniu tylko w lusterka.

Gadałem ze znajomymi i każdy zdał łuk patrząc tylko w lusterka, jeden powiedział że to idiotyczne bo przecież w busie do tyłu się nie obejrzysz ani w luksusowym samochodzie typu ferrari też w tylnej szybie nie zobaczysz więcej niż w lusterkach, dzwoniłem do instruktora z którym robiłem łuk 100 razy i nigdy nie powiedział mi że mam obowiązek się odwrócić, był zdziwiony ale powiedział że to może się zdarzyć że za to #!$%@?ą ale większość nie zwraca na to uwagi.

Co sądzicie? jest to zasadne i poprostu mam ból dupy bo nie zdałem? #!$%@?ście kiedyś przez to?
Allbis - #prawojazdy #polskiedrogi 
#!$%@?łem dzisiaj na łuku xD pierwszy egzamin i ...

źródło: comment_qmoVcGhbyPa7cqA1YSleKjejmaXYHT42.jpg

Pobierz
  • 40
@wykop_hejter: @daaniel121: jestem przyzwyczajony do lusterek, łuk robie szybko i sprawnie czasem nawet na dwójke wrzucam, prędzej bym pomyślał że potrące na przejściu grupę przedszkolaków niż że #!$%@? na łuku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Baciar93: z tego co widze ale nie jeste pewien:
1 ruszanie
2 brak obserwacji drogi za pojazdem przez (tylnią/dużą?) szybę / obrócenie

jakby ktoś pytał WORD Rzeszów ma takich egzaminatorów
@Allbis: wg przepisów prawidłowo oblałeś
"4) dla kategorii B, B1, C, C1, D1 - płynna jazda pasem ruchu do przodu i tyłu (w przypadku kategorii B i B1 w trakcie jazdy do tyłu obserwacja toru jazdy pojazdu zgodnie z techniką kierowania przez tylną szybę pojazdu i lusterka)"
Na egzaminie sprawdza się technikę jazdy samochodem, której nie pokazałeś.

Mam pytanie. Serio takich podstaw nie uczył Cię instruktor?

nawet jeśli jest to bezzasadne
@aanndrzej: Dzięki za objaśnienie, jednak jak widzisz po komentarzach instruktorzy/egzaminatorzy nie zwracają na to kompletnie uwagi, naprawdę miałem pecha. Przepisy tutaj nie precyzują, wystarczy jeden obrót przez prawe ramie w dowolnym momencie podczas cofania?
@Allbis: oczywiście że zwracają uwagę zarówno instruktorzy, jak i egzaminatorzy. jakbyś nie miał gównianego instruktora to byś wiedział że na kat. B powinna być obserwacja przez lusterka i tylną szybę i nie mówił że "nie zwracają uwagi" :)
@Allbis: Mi instruktorka zawsze powtarzała, że trzeba się odwrócić do tyłu, bo może się przyczepić o to na egzaminie. Poza tym bez odwrócenia się do tyłu patrząc tylko w lusterka waliłem w ten słupek który jest od zewnątrz na środku łuku jak się cofa. A przy patrzeniu do tyłu z prawą rączką na zagłówku zawsze alegancko mi wychodziło ( ͡ ͜ʖ ͡)