Wpis z mikrobloga

Moje top10 mordowania przez boga. Pamiętajcie że on was kocha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Bóg zsyła jadowite węże, żeby zabiły Izraelitów za narzekanie, że nie mają co jeść (Lb 21, 6).
2. Bóg morduje 14700 ludzi za narzekanie, że dużo ich morduje (Lb 17, 6-15).
3. Bóg morduje część mieszkańców Ekronu, a na pozostałą część zsyła hemoroidy. (1 Sm 5, 9-12).
4. Bóg pali żywcem 102 ludzi za to, że chcieli, żeby prorok Eliasz zszedł z pagórka (2 Krl 1, 10-12).
5. Bóg zsyła lwy, żeby rozszarpały mieszkańców Samarii za to, że nie wiedzą, w jaki sposób go czcić (2 Krl 17, 25-26).
6. Bóg zsyła niedźwiedzie, żeby rozszarpały 42 dzieci za to, że śmiały się z łysiny proroka Elizeusza (2 Krl 2, 23-24).
7. Bóg wybija Amorytów rzucając w nich z nieba wielkimi kamieniami (Joz 10, 10-11).
8. Bóg zabija dziecko Dawida przez siedem dni (2 Sm 12, 15-18).
9. Bóg zabija milion Kuszytów, żeby pokazać, jak bardzo lubi Asę, króla Judy (2 Krn 14, 12-13)
10. Bóg morduje całą ludzkość (z wyjątkiem Noego i jego rodziny) za całokształt (Rdz 7, 21-23).

#bekazkatoli
  • 108
  • Odpowiedz
6. Bóg zsyła niedźwiedzie, żeby rozszarpały 42 dzieci za to, że śmiały się z łysiny proroka Elizeusza (2 Krl 2, 23-24).

Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: «Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku!» On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.


@
  • Odpowiedz
1. Bóg zsyła jadowite węże, żeby zabiły Izraelitów za narzekanie, że nie mają co jeść (Lb 21, 6).

2. Bóg morduje 14700 ludzi za narzekanie, że dużo ich morduje (Lb 17, 6-15).

3. Bóg morduje część mieszkańców Ekronu, a na pozostałą część zsyła hemoroidy. (1 Sm 5, 9-12).

4. Bóg pali żywcem 102 ludzi za to, że chcieli, żeby prorok Eliasz zszedł z pagórka (2 Krl 1, 10-12).

5. Bóg zsyła lwy,
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Mówisz o Starym Testamencie, a katolicy to Nowy Testament


@tler: Bzdura. Przeczytaj KKK. Jest wyraźnie napisane ze katolicy chcą Stary Testament jako objawione słowo Boże. I ze stare przymierze nigdy nie straciło ważności.
  • Odpowiedz
2. Bóg morduje 14700 ludzi za narzekanie, że dużo ich morduje (Lb 17, 6-15).


@lakukaracza_: ta "pasta" jest już tyle raz przeklejana, w różnych językach i nikt nie połapał się, że są w niej błędne odsyłacze do ST? Omawiany fragment to Lb 16:41-49
  • Odpowiedz
@demooon: bo parsknę śmiechem ( ͡° ͜ʖ ͡°), oglądałeś może Norsemen?
Jest tam fajnie pokazane jak prymitywne umysły "tworzyły" prawo i zasady, mam wrażenie graniczące z pewnością że i w przypadku biblii natchnieniem były: chciwość, przebiegłość, wyrachowanie, władza i inne ludzkie instynkty przetrwania, Bóg był na L4 i nie "natychał" akurat.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: nie chcę mi się sprawdzać reszty, ale jeżeli ktoś nieznający ST sprawdzi twoje wersety i okażą się ślepą uliczką to pomyśli, że po prostu kłamiesz. Jak krytykujesz religię to rób to z głową, a nie przeklejaj ateo-past z internetów jak leci.
  • Odpowiedz
@DynPydro: Przekleiłem to fakt, ale fragmenty do których się odnoszę znam bdb bo biblie czytam na okrągło od bardzo dawna, chyba tylko drogę do zniewolenia hayeka i dobrego wojaka szwejka więcej razy przeczytałem.
  • Odpowiedz
fragmenty do których się odnoszę znam bdb


@lakukaracza_: ale ja nie piszę o tobie tylko o innych(przeczytaj mój wpis wyżej ze zrozumieniem). Krytykujesz religię w imię poszukiwania prawdy czy dla plusów i atencji?
  • Odpowiedz
@DynPydro: Gdybym chciał merytorycznej dyskusji dałbym inne tagi jak #ateizm czy #katolicym. Beka to beka, nie musi być merytoryczna jak śmianie się z grubasów czy kierowców tirów. Za dużo oczekujesz po tagu co ma służyć jedynie do wywoływania bólu tyłka prawej strony. Plusy - tak, atencja mi wisi.
  • Odpowiedz