Wpis z mikrobloga

@24-Sto: Ze spalania, szczególnie niepełnego lub niezupełnego węgla, oleju opałowego, torfu, drewna, śmieci (zwłaszcza tworzyw sztucznych) powstają rakotwórcze produkty, sadza – również rakotwórcza, tlenki azotu i siarki.
@r4do5: mamy sporo nowych bloków węglowych, obniżyła Ci się cena za prąd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie jestem przeciwnikiem elektrowni atomowej, uważam, że jest nam potrzebna, ale nie oszukujmy się, że to rozwiąże problem zanieczyszczenia powietrza wynikających z palenia w domowych piecach byle gównem
@24-Sto: Sprawność nowych bloków węglowych chyba nie jest wyższa od starych (może o jakiś ułamek procenta?). Jeśli coś o tym wiesz i masz źródła to możesz mi podesłać, bo jestem leniwy i samemu nie chce mi się szukać.

Na tą chwilę polska ma niedobór mocy elektrycznej, więc nierozsądne by było przekonywać ludzi na przejście na ogrzewanie elektryczne. Gaz paliwo o w miarę czystym spalaniu sprowadzamy z Rosji, która co rusz grozi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4do5: no dzisiejsze bloki oddane/niedługo oddane to np 1075MW Kozienice, 900 Jaworzno, Opole 2x 900MW Turów, Ostrołęka

Więc sprawność nowch bloków jest sporo wyższa od starych patrząc na Kozienice to 2x taka.

Porównuje szczególnie do Kozienic bo pracowałem przy budowie tego nowego bloku.

Co do drugiej części komentarza to wiesz, nie kazdy ma dostęp do gazu z sieci, a wizja baniaka na podwórku (tak wiem są i pod ziemią) i martwienie