Wpis z mikrobloga

#programowanie

W ramach sobotniej nudy próbuję coś się pobawić w programowanie. Ogólnie zawodowo nie jest mi to niezbędę, ale czasem wolałbym coś umieć sam wyklikać niż czekać aż mi to programiści przeklepią. Ale widzę, że moje braki w wiedzy są podstawowe. Próbowałem sobie przerobić ten przykład, ale się wyłożyłem:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/uwp/data-access/sql-server-databases

Wydaje mi się że nic nie pominąłem, ale błąd. Nie wiem czy ja jestem #!$%@? czy ten przykład. Chciałem sobie to uruchomić a potem bawić się po swojemu w dalsze przeróbki.
chomikgumiok - #programowanie

W ramach sobotniej nudy próbuję coś się pobawić w pr...

źródło: comment_Pk0g2jygT2SGEDWPjJLV65IXs6OSTdFB.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@LitwinZLotwy: @chomikgumiok: A skąd kompilator ma wiedzieć, że metoda GetProducts (bo TAK to się pisze, to nie jakaś dżawa) jest z klasy Product?
Jeśli to jest metoda statyczna, to powinien też tam być import. Jeśli to NIE jest metoda statyczna, to brakuje jakiegoś obiektu, na którym byłaby wołana.
Enyłej - jeśli zrobisz tak, jak ci Visual podpowiada (ALT + Enter), to możesz tam mieć sugestię importu odpowiedniego namespace'a.
EDIT2: A
  • Odpowiedz
@Endriu_: Domyślam się, ze nie mogę, bo by było w przykładzie. Ale testuję różne opcje jak czytam wasze komentarze. klasa/metoda jest w namespace SQL. Tutaj też mam namespace SQL. mam też using SQL; ale jest nieużywane i nic nie daje.
  • Odpowiedz
@chomikgumiok: Jeśli sobie zrobisz oddzielną klasę statyczną (takie pseudo-repository) i przeniesiesz do niej GetProducts (też statyczna), to wtedy będziesz mógł to wywołać przez ProductRepository.GetProducts(...)
Nie jest to super-ładne i zgodne z konwencjami czy patternami, ale zadziała :D
  • Odpowiedz