Wpis z mikrobloga

Znam prawo małżeńskie i wiem, że nie mogę z nią zawrzeć małżeństwa,


@glonstar: więc po co marnujesz czas?

Pytałem, czy mogę zawrzeć związek partnerski z takimi samymi prawami jak
  • Odpowiedz
więc po co marnujesz czas?


@k1fl0w: Nie marnuję czasu, to Ty marnujesz mój czas odsyłaniem mnie do czytania o małżeństwach, gdy wcale nie o to pytałem.

Jak widzisz, polskie prawo tak samo nie zezwala na związki partnerskie homoseksualne, jak i kazirodcze, a konstytucja milczy na oba tematy. Natomiast mem jest wyraźnie o małżeństwach, więc z tymi związkami partnerskimi to się wyrwałeś trochę nie na temat ale i tak lepiej niż @Nieprzyjazny_Ziemniak
  • Odpowiedz
@glonstar: nie zmieniałam tematu. Zakładałem, że op ma na myśli, że art. 18 konstytucji wyklucza wszelkie formy związków homoseksualnych, więc zadałem pytanie dotyczące konstytucji. Odpowiedzi nie uzyskałem.
  • Odpowiedz
@k1fl0w: No dobrze, niech Ci będzie. W każdym razie ja uważam, że jeżeli mają być dopuszczalne związki, o jakich mówisz, to powinny być konsekwentnie dopuszczane również związki kazirodcze oraz poligamiczne.
  • Odpowiedz
jeżeli mają być dopuszczalne związki, o jakich mówisz, to powinny być konsekwentnie dopuszczane również związki kazirodcze oraz poligamiczne.


@glonstar: ale jak to się niby wiąże? Co ma piernik do wiatraka xD co dalej, chcesz seksu i związków z dziećmi i zwierzętami? Obrzydliwy jesteś typie
  • Odpowiedz
@100piwdlapiotsza: Chwlia, czy ty typie właśnie przyrównałeś do siebie wymaganie od legalnie wybranej władzy by respektowała ustawę zasadniczą do ruchu społecznego który prowadzi kampanie społeczną na rzecz zmian w prawie wyrównujących sytuację osób homo i hetero?

Dlaczego wszystkie konserwy na wykopie sa tak niedoje***ne?
Gdzie te sprawy w ogóle się przecinają?
  • Odpowiedz
Co na to neuropa?


@100piwdlapiotsza: To co zwykle. Trochę beka, trochę jednak przykro.

Beka bo, jak wytłumaczyli koledzy powyżej, artykuł 18 polskiej Konstytucji jest dość
  • Odpowiedz
powinny być konsekwentnie dopuszczane również związki kazirodcze oraz poligamiczne.


@glonstar: oraz sprzedawanie narkotyków dzieciom. W końcu to złe i to złe, na pewno sie jakoś łączą... No a przynajmniej nie są na pewno mniej powiązane niż związki homo i poligamia.
  • Odpowiedz
@Naxster: Mówimy o związkach partnerskich, czyli instytucji, która łączy jakieś osoby w jakąś wspólnotę, która daje tym osobom określone prawa i obowiązki. Jak najbardziej zasadne jest pytanie, dlaczego brat i siostra nie mogą utworzyć takiej wspólnoty, jak również dlaczego nie można być w kilku takich wspólnotach na raz i dlaczego taka wspólnota ma miałaby składać się tylko z dwóch członków.
  • Odpowiedz
Wynika z niego bezpośrednio tylko JEDEN fakt, mianowicie taki, że małżeństwo kobiety i mężczyzny znajduje się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.


@mnik1: To nieprawda. Jest to dość pokracznie napisane, ale wiadomo że nie o to chodziło w tym zdaniu. A napisane jest to w ten sposób dlatego, że nikt nie przypuszczał wtedy że powstanie taki "problem".
Zdanie:

Małżeństwo jako związek kobiety
  • Odpowiedz