Wpis z mikrobloga

@Myszoskocznia: Rozumiem że pracujesz przy tym :-)

Zajmuję się projektowaniem wnętrz, pracuję na sketchupie. Mam rozszerzenie do niego które rysuje szafki ze wszystkimi otworami montażowymi na zawiasy, kołki, konfirmanty, mimośrody etc. Przez to rozszerzenie eksportuję mebel/zestaw mebli do dwóch plików. Mam każdy element w osobnym pliku dxf ze wszystkimi wspomnianymi otworami oraz do dedykowanego formatu dla programu cutlist plus fx który robi rozkłada dane formatki na płyty. Ten cutlist zapisuje jakby
  • Odpowiedz
@prut: ogarniają dwg i dxf tylko w 2D. Bez problemu też mogę to przerobić na dwg. Podsyłałem im w dwg proste szafki i to wycinali. Dzisiaj się dowiedziałem że to i tak od nowa robi więc to co ja przygotuje, nie jest przez nich używane. Nie chcą powiedzieć jak mam im to przygotować aby nic przy tym nie grzebali a tak jak mam nazwane formatki żeby mi takie naklejki przykleili. No
  • Odpowiedz
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac: Odezwałem się bo jesteś z branży (szeroko rozumianej).
Ja mam najnowszego Prostaka 6.15 i znam go jak własną kieszeń. Trzaskam w nim całe mieszkania, łazienki, kuchnie itd. Nawet projekt balkonu sobie zrobiłem. Od wersji bodaj 5.5 ma export do obj które importowałem w blenderze i chciałem robić fotorealistyczne wizki, ale blender to mega trudne narzędzie i brakuje mi czasu, choć nie potrzebuje cudów. Import już z teksturami tylko podogrywać światła,
  • Odpowiedz