Wpis z mikrobloga

@DeadIy: ja sie do dzisiaj obrazam na narod ktory chodzi smutny i mysli o smierci bo to czas zadumy i refleksji, #!$%@? jaki narod takie swieta xD Na halloween zawsze robilismy ze znajomymi imprezy na studiach, mam nadzieje ze ten zachodni zwyczaj na stale sie u nas rozrosnie i zakorzeni, bo te smutne mordy wokolo to jakas #!$%@? tragedia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Cukrzyk2000: Fajna, ale jeśli oprócz pójścia na dyskotekę w przebraniu, dekorujesz dom bardziej niż na Boże Narodzenie, kupujesz dyniowate sznurki lamp, pieczesz kilka strasznych ciast, a do tego wyrażasz pięć dyń, to chyba już coś jest nie tak.
To święto reklamuje śmierć i demony, nie ważne czy w nie wierzysz, czy nie, jest to kultura degeneracji. Fajnie się pośmiać i postraszyć, ale niektórzy, zwłaszcza w Stanach, mocno przesadzają z tym.
  • Odpowiedz
@invisibleborder:
Ciekawe czy jakby było narodowe święto brania prysznica, to ludzie myliby się tylko raz w roku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Chętnie zamieniłbym Wszystkich Śniętych na Halloween, albo nawet je usunął.
  • Odpowiedz
@RatedR: Ta, bo kurde jeden dzień w roku na refleksję i wspomnie tych, których już nie ma to zaścianek itp.
Ludzie, czy Wy naprawdę jesteście jednostkami aspołecznymi i bez żadnego kontaktu z rodziną?
  • Odpowiedz
@invisibleborder: Nigdy nie rozumiałem o co jest ten sprzeciw, jeśli Halloween jest dzień wcześniej i bez problemu można obchodzić oba te święta, a argumenty przeciwników brzmią tak jakby trzeba było wybierać.
  • Odpowiedz
@invisibleborder: a u mnie w mieście (ok. 14k mieszkańców) skutecznie ubili halloween. Dzieciaki nie chodzą od dobrych 8 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pojedyncze się znajdą, ale to dosłownie z 20 dzieciakow chodzi. No chyba że już wyrosły z tego i po prostu chleją w plenerze zamiast chodzić po domach ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@invisibleborder: bo u nas tylko umartwienie się o martyrologia. Śmierć jest poważna i #!$%@?! A w takim USA czy Meksyku przez zabawę chcą pokazać, że to naturalna część życia. I zaznajomić z nią dzieci, żeby się nie bały.
  • Odpowiedz
@invisibleborder To niekoniecznie jest #bekazkatoli, bo są ludzie, którzy po prostu nie lubią importu cudzych tradycji, nie odnosząc tego do pogaństwa czy jakiejś konkurencji dla KK.

I tak wiem, że praktycznie wszystkie nasze tradycje są skadś zaimportowane, ale tempo importu halloween jest po prostu dla mnie za szybkie i jeszcze dzieje się z roku na rok na moich oczach. W moim odczuciu to takie małpowanie zachodu.
  • Odpowiedz