Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że zaraz wybory i niedługo cisza wyborcza, postanowiłem zrobić krótkie tl;dr z programów kandydatów na prezydenta Wrocławia. Zasady są proste - imię,nazwisko, wiek, partia/udzielone poparcie, hasło wyborcze i podstawowe założenia polityki. Do tego ewentualne wady/zalety/powiązania.

Na pierwszy ogień idzie JACEK SUTRYK, lat 40, pochodzi z Wrocławia, pełni funkcję Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych (obecnie urlopowany na czas kampanii wyborczej). ma kredyty zaciągnięte na ponad 800k (wyciąg z publicznego oświadczenia majątkowego). Popierany przez Koalicję Obywatelską, SLD i Rafała Dutkiewicza. Jego hasło to: > Cały Wrocław bliżej domu.

PROGRAM WYBORCZY:

1) Wybudowanie/utworzenia na każdym osiedlu żłobka, miejsca kultury oraz miejsce spotkań przyjazne dzieciom i seniorom
2) Uruchomić 2 tysiące nowych miejsc w żłobkach i i zmienić zasady finansowania - wszyscy będą płacić tyle samo (placówki publiczne i prywatne). Podobne zasady w przedszkolach; do końca jego ewentualnej kadencji, Sutryk chce wybudować 5 nowych przedszkoli.
3) Wybudowanie 8 domów kultury na osiedlach (obecnie jest 12)
4) Poprawienie leczenia geriatrycznego, wdrożenie programu "Złota rączka" w ramach usług dla seniorów
5) Fundusz senioralny ma wynosić 4 mln PLN rocznie
6) Sprzeciwia się likwidacji straży miejskiej, chce powołania 48 strażników osiedlowych
7) Chce wybudować łącznie 42 parki i zieleńce, a na południu miasta Klin Wojszycki
8) Mają powstać nowe kompleksy sportowe - m.in. na Praczach Odrzańskich i przy ul. Lotniczej. Planowane jest także 4 lub 5 nowych osiedlowych hal sportowych
9) Kompleksowe wyremontowanie 150 kamienic miejskich, podłączenie ich do sieci ciepłowniczej + 10 mln PLN rocznie na wrocławskie podwórka
10) Budowa nowych miejsc parkingowych na osiedlach (także dwupoziomowych), a także punktu ładowania aut elektrycznych (na 210 pojazdów), utworzenie nowych ulic oraz mieszkań komunalnych,
11) Zostanie wyremontowane 250km ulic (przede wszystkim Powstańców Śląskich, Gajowicką, Zaporoską,Tęczową i Szpitalną, Kamienną, Pomorską,Komandorską, Zielińskiego, Nowowiejską,Słowiańską, Kościuszki, Poznańską), inwestycja we Wschodnią Obwodnicę, most na Wielką wyspę, przebudowa układu komunikacyjnego na Placu Społecznym, budowa północnego odcinka Obwodnicy Śródmiejskiej, obwodnicy Psiego Pola, drogi łączącej Jagodno z Wojszycami,
12) Zakup 120 tramwajów, 220 autobusów (w tym elektrycznych), budowa zajezdni tramwajowej, utworzenie dookolnej linii autobusowej, budowa linii tramwajowych na Nowy Dwór, Popowice, Swojczyce, Ołtaszyn, Jagodno, Muchobór Wielki, Maślice i Bartoszowice., a także do Kobierzyc i Radwanic. Chce także zabiegać o środki na utworzenie kolei aglomeracyjnej,
13) Sutryk NIE PLANUJE budowy tramwaju na Psie Pole (ani jego planu), zasłania się tym, że w jakiś sposób "poprawi" tamtejszą komunikację, konkretów brak
14) Wybudowanie 100km ścieżek rowerowych i roczne przeznaczanie 30 mln PLN na program rowerowy
15) Wybudowanie nowej mariny, utworzenie linii tramwaju wodnego, wybudowanie 4 nowych pływalni i 5 kąpielisk
16) Sutryk zapowiada walkę z zanieczyszczeniem powietrza i obniżeniem jego ilości

PODSUMOWANIE:

Jacek Sutryk został namaszczony przez Rafała Dutkiewicza, człowiek znikąd, w wieku 28 lat, bez doświadczenia, historii i wiedzy, został dyrektorem wrocławskiego MOPS-u, potem szybko awansował w hierarchii miejskiego zarządzania. Jest członkiem nie do końca jasnego i przejrzystego "układu wrocławskiego" Dutkiewicza, zwolennikiem i kontynuatorem jego polityki, chwalącym jego dokonania. Nie przeszkadzają mu igrzyska zamiast chleba i wydawanie kasy na wodotryski, a wręcz przeciwnie - jest z nich dumny i z tego, jak "rozwija się" Wrocław. Do tego niektóre jego pomysły są idiotyczne (np. budowa tramwaju do wsi Radwanice i Kobierzyce, maniakalny upór w tym, że na Psim Polu mieszka za mało ludzi i nie ma (oraz nie będzie) potrzeby budowania tam tramwaju). Obiecuje też rzeczy już obiecane lub w mniejszym lub większym zaawansowaniu (tramwaj na Nowy Dwór i Ołtaszyn/Swojczyce). Bardzo często się słyszy, że Sutryk to piąta kadencja Dutkiewicza, którego ludzie mają dość, a nie wadzi im to, że wybierają Dutkiewicza 2.0, który jeszcze bardziej jedzie po bandzie #!$%@?.

Jeśli wam się to spodoba, to miło by było, gdyby jakiś mirek zrobił z tego krótką infografikę, bo ja jestem amebą graficzną, żeby rozsyłać to na fejsie i innych takich, niech wasi znajomi i obcy ludzie wiedzą i widzą, jacy są kandydaci. Niech głosują świadomie, a nie ślepo idąc za nazwiskiem.

#wroclaw #polityka
Pobierz w.....o - Z racji tego, że zaraz wybory i niedługo cisza wyborcza, postanowiłem zrobi...
źródło: comment_GiOTkbTpcpxhI2I6jI7gFr3JCQn0tHGq.jpg
  • 36
@wiedro: a „plotki” o tym, ze jest cieplejszy niż grzejnik w grudniu obily się o uszy? I ze nie bez powodu akurat on namaszczony przez Rafała I z Mikstatu bo Księciowi Ramiszowa tez grzeje od spodu?;)
@wiedro: jak morzesz napisz coś o Arturze Zborowskim i Marcie Lempart jak na razie wydaje się zbyt naiwna ale jak się przejedzie to i się nauczy :)
chyba z nią jednak przesadziłem, wiadomo że we Wrocławiu na lewo ciągnie ale jak dla mnie "Miejski program LGBT+" to przesada
Michalak parę miesięcy temu rozesłał ulotkę z serii tl;dr na której to widniały twarze poprzednich prezydentów Wrocławia - Zdrojewski, Huskowski i Dutkiewicz. Trzeba było się mocno wczytać by znaleźć o co chodzi - "chce utworzyć komórkę doradczą przy prezydencie , w której skład wchodzić będą byli prezydenci". Ale nikt tego nie czytał, tylko wyglądało to jakby chwalił się ich poparciem. No Janusz miszcz.

Patrzyłem na te różne bezpartyjne twory i stwierdzam, że
@red-bearded: Dobre podsumowanie nie jest złe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Tommy__: Tak, też mnie rozwaliłł ten fragment, gdzie Sutryk mówi, że MPK jest zajebiste, tylko wy się #!$%@? na tym znacie, #!$%@? wrocławiaki, robaki cebulaki XDDD

@rovi: Szczerze? Nie wiem, nie siedzę w magistracie ani w polityce, jestem zwykłym wrocławianinem, który ma trochę rigczu jeszcze i chce, by chociaż jakiś promil wyborców zagłosował świadomie. Osobiście
@woleslaw: Nie zgodzę się, każda inna osoba będzie lepsza jak dla mnie. Jarząbek, Zborowski czy Bogusławski morze nie są najlepsi ale jedna kadencja któregoś z nich na pewno przewietrzyła by salony.
@lewaq3000: Obejrzałem jego jedną wypowiedz i no wesoło by mogło być morze to nie mój typ ale taki człowiek musiał by mieć swoje zalety przy jednej kadencji nie było by źle :)
Jjakoś nie wierze w tych antyszczepionkowców większość ludzi to trole robiące sobie z tego jaja. Przydał by się jakiś materiał by go ocenić, jeśli nie jest po prostu za sczepieniem się co roku na grypę to problemu nie widzę