Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@qnebra generalnie jaki feel klawiszy? Gdzieś widziałem info, że niby są półwazone klawisze i w porównaniu do konkurencji z tego przedziału cenowego to lider bo reszta niby trąci plastikiem. Głównym użytkownikiem klawiatury ma być moja laska, która za malolata wymiatala na klawiszach. Coś tam przebakiwala o pianinie, ale na razie taki #!$%@? - jak bedzie namiatala na klawiaturze to przy zmianie lokum zawita pianino :p
@qnebra: tez pianista nie jestem, ale jak pykam sobie u roznych kumpli czasem co muze robia to niektore klawiatury maja klawisze jak by byly zrobione z pokrywki od margaryny ;D
@soSNax: Wybacz, że tak cię dwukrotnie zawołam.

Tak według mnie, to przyjemnie się na tym gra. Co prawda nie ma mechanizmu młoteczkowego, lecz klawisze mają swój opór i generalnie w rękach dobrego użytkownika sprzęt daje radę. Zresztą ogrywała mi to siostra cioteczna, która akurat jest pianistką i była zadowolona z tego co widziałem.
@soSNax: To tu nie ma takiego poczucia grania na pokrywkach od margaryny, choć też nie wolno od razu ich #!$%@?ć. Plastik fantastik, lecz taki grubszy i lepszego rodzaju.
@soSNax: Tylko tak jak ci mówię, to dalej jest keyboard. Lepiej wykonany, solidniejszy mechanizm sprężynowy, lecz dalej to zwykły keyboard.

Jak dziewczyna by chciała klawiaturę fortepianową, taką młoteczkową i w ogóle to już trzeba szykować te kilka tysięcy na kontroler. Na taki Roland A88 na przykład.
no i taka recenzja mnie satysfakcjonuje ;D moze sam sie odlenie i sprobuje nauczyc grac ;P


@soSNax: Przyjemny sprzęt, sam nie potrafię bardzo grać na fortepianie lecz sobie kupiłem. Zawsze się przydają fadery i knoby do tworzenia muzyki.
@qnebra: paaaaanie - klawiatura wygrala ponad elektronicznym pianinem pod wzgledem gabarytow i wagi (tzw. kompromis) - w kawalerce juz nic wiecej nie zmieszcze ;)
@soSNax: 3 kilogramy to nawet jedną ręką podniesiesz, plus łatwo się sprzęt zmieści w szafce. Wersja 49 ma, jak tak sobie patrzę na oko, jakiś metr szerokości. No, może trochę ponad. Tak niewiele.
@soSNax: No mi też by się 61 już nie zmieściła na półce, a tak to 49 siedzi sobie elegancko. Poza tym mamy na pewno inne warunki, sam po prostu mam dość wąską szafkę. U ciebie pewnie jest inaczej.