Wpis z mikrobloga

Pierwszy z czterech etapów remontu pokoju zakończony: właśnie skończyłem wkładać lampy na miejsce w własnoręcznie zrobionym suficie podwieszanym. (ʘʘ) W pomieszczeniu jest masa światła. Paski i punkty świetlne są podzielone na 2 grupy każde, więc są 4 stopnie regulacji natężenia oświetlenia. W sumie jeszcze zrobię jedna poprawkę w przyszłości, jak już odkopię drukarkę 3d: podkładki pod listwy z ledami, by wszystko było pod odpowiednim kątem i świeciło równo.

Dodatkowo etap nr 2, ściany, jest już w większości zrobiony. ściany zaszpachlowane, wyszlifowane i pomalowane lateksową Tikkurilą dla alergików. Pozostała wnęka okna balkonowego i ściana, na której mam wielkie biurko przykręcone do ściany. Ale to w przyszlym tygodniu.

No i teraz już naprawdę wypada zamówić panele na podłogę ((oo))

#qwarqqmajstruje #diy #remontujzwykopem #chwalesie
q.....q - Pierwszy z czterech etapów remontu pokoju zakończony: właśnie skończyłem wk...

źródło: comment_DylB9PxkhyPVECgKluGQTNoMyTYZdmg2.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrKrzysztofix: pokój ok 15m2, taki nie za duży :D Konstrukcja to w sumie same profile i płyty gipsowe, nie stosowalem gotowych rozwiązań, składałem to od zera. Fajny efekt u twojej siostry z tą "fosą", to też musi fajnie świecić. Ja się za bardzo balem obniżać sufit na środku pomieszczenia by coś takiego próbować.

@Xaveri: do niskich pomieszczeń popatrz na różne plafony zamiast żyrandola.
  • Odpowiedz
@qwarqq: To u mnie podobny metraż, musiałem zrobić tę wyspę bo w dwóch miejscach robiły się paskudne pęknięcia jedno wzdłuż karnisza a drugie na środku tak jak lampa wisiała.W tej obwódce mam przyklejone paski płyt na kleju bezpośrednio do sufitu :) miesiąc to męczyłem, zrywałem tapety, gniazdka w ścianie robiłem, gładzie, okno obrabiałem i na końcu panele. Dobrze że mieszkanie puste stało :)
  • Odpowiedz
@rafion: To co widać to od wałka, jeśli chodzi o faktyczną gładkość ściany to tylko w 2 miejscach mam małe problemy :) Ale miałem zły wałek do takiej farby, za długie włosie miał. Myślę że jeszcze jedna, obfita, warstwa farby to ładnie wyrówna.
  • Odpowiedz