Wpis z mikrobloga

Mirki z #poznan, znacie może kogoś kto zajmuje się odnawianiem starych #zegarki ? Chodzi pewnie przede wszystkim o wyczyszczenie szkła, tarczy i "wnętrza" + dobranie i wymiana paska. Robił ktoś coś podobnego? ʕʔ
  • 6
@HansLanda88: Bardzo stary już Boctok. Pewnie nie jest to nie wiadomo co, ale to też pamiątka, więc i tak na pewno będę go odświeżał. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W pobliżu Słowackiego, odnalazłem Janusza Bilickiego na Sienkiewicza, to jest to? Same "piątki" zbiera na Google.

Ogólnie robiłeś coś takiego i wiesz może jak mniej więcej wygląda to cenowo, jeśli chodzi o samo czyszczenie jak zegarek jest jedynie
@a-kow: a faktycznie, pomyliłem ulice. Nic wielkiego tam nie robiłem - drobna naprawa po upadku, ale chyba się zna i wydaje mi się, że z dobrym podejściem do ludzi.

Pytanie czy coś poza mechanizmem jest sens odświeżać - patyna w jakimś stopniu też ma swój urok i może wyglądać naturalniej niż taki stary-nowy. Mam jeden vintage w niezłym stanie i muszę tylko spolerować/wymienić szkło, może delikatnie oczyścić kopertę - widać szlif,
@HansLanda88: Ok, dzięki za informację. Może być tak jak mówisz, że u mnie też lepiej będzie jedynie ogarnąć szkło. "Środek" wygląda ok, więc może na szkle się skończy + pasek. Postaram się tam przy okazji wpaść i dowiedzieć jak to wygląda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@a-kow Pan Janusz jest w Poznaniu chyba najlepszy. Najtańszy i cały czas bardzo dobry jest Pan Marek z Gwarnej - na polpietrze obok chaty polskiej wejście. Zielony znak zegarmistrz :)