Wpis z mikrobloga

@BQP: Ja podejrzewam, że co drugi dzień, możliwe, że jeszcze bardziej podstępnie.

Inaczej nie da wytłumaczyć się fenomenu "WSZYSCY BYLE NIE KACZOR FASZYSTA!!!!!"
@mklj: odnosi to sukces, bo wielu ludzi, w tym rodzina twierdzi, że Kaczyński to zło i najchętniej rozpętałby III wojnę.
@Ryu: ale nie powiedział, że EURO samo w sobie jest klęską, ale stan dróg. Za to z wypowiedzi dziennikarzy można wywnioskować, że nazwał CAŁE EURO klęską.
@BQP: No nie całe Euro, tylko nasze przygotowanie do Euro. Właśnie to powiedział i to zostało przekazane. Kolejne robienie wielkiej sensacji z czegoś co w najgorszym przypadku można nazwać trochę za dużym skrótem myślowym...
@Ryu: Jednak mi się to nie podoba. Cytujmy całość, zamiast kilku słów. Inna sprawa, że słuchając Kaczyńskiego ma się ochotę z nim zgodzić, a słuchając komentarzy można mieć całkowicie inne odczucia. Dla mnie to dalej więc manipulacja.
@BQP: Masz znalezisko, które buduje standardową narrację. Mainstreamowe, reżimowe media atakują Kaczyńskiego, a chodzi o to, że niestety od bardzo dawna wszystkie media za każdym razem próbują łapać ludzi na chwytliwe hasła.
@Ryu:

a chodzi o to, że niestety od bardzo dawna wszystkie media za każdym razem próbują łapać ludzi na chwytliwe hasła.


Myślę, że doszliśmy do porozumienia :)
@Ryu: Ostatnio wrzucałeś jakąś zmanipulowaną wypowiedź Obamy i wielce się oburzałeś, a przecież to była dokładnie taka sama manipulacja jak tutaj. No tak, ale Obamę lubisz więc tamto to była manipulacja, a tutaj jest "za duży skrót myslowy" ;)
@Shaki: Ha, ha, ha, ha! No chyba sobie kpisz. Kaczyński powiedział, że była klęska i przekazali, że była klęska. Obama mówił, że nikt nie żyje w próżni i każdy indywidualny sukces nie mógłby mieć miejsca gdyby nie wkład całego społeczeństwa (system edukacji, infrastruktura itd.), a przerobili mu to tak jakby sobie przypisywał indywidualne sukcesy ludzi.
@Ryu: Nie, to była dokładnie taka sama sytuacja. Kaczyński powiedział że Euro się udało i było fajne, ale nie było tego skoku cywilizacyjnego który miał byc, że to była klęska. A wszelkie słowa o skoku cywilizacyjnym itp ominęli, zrobili z tego "Euro zakończyło sie klęską:".

A Obama nawijał o tym że na każdy indywidualny sukces składa się też wiele czynników typu infrastruktura, itp. Wspomniał cośtam o mostach, czy drogach i stwierdził