Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy "launch event" #intel jest chyba największą żenuą marketingową jaką w życiu widziałem, hasło "poor volta" ze strony AMD odchodzi w cień. Dzięki Intel.

Na nowym 9900K można streamować wymagające gry takie jak Counter Strike xDDDDDDDDDDDD

I ogólnie dostarczając wam ten produkt łamiemy prawa fizyki.

To nie jest Kraina Grzybów, to jest stan marketingu Intela na ten moment.

Brak cen, brak liczb (fps, rozdzielczość, NIC), co za syf.

#pcmasterrace
  • 13
@Overwatch-PL: Czyli rozumiem, że mając najlepsze procesory i miliardy szekli na marketing stać ich jedynie na pokazanie WoTa i PUBG odpalonych równocześnie na VM bez podawania liczb?

Mając najlepsze procesory potrzebują modelu serwerowego podłączonego do ochładzacza przemysłowego by pokonać zwykłe HEDT od konkurencji?

Mając najlepsze procesory i miliardy szekli nie potrafią sklecić dobrej sztuki w 10nm?

Coś tu się nie dodaje. A większość będzie kupować Intela bo nic innego nie znają
@Amasugiru: Jestem graczem, serwerówki mnie nie interesują, tylko mainstream. Nie ma nic lepszego do gier jak Intel+Nvidia koniec kropka, jak ktoś sądzi inaczej no to elo xD.

Intel kiedyś w końcu okiełzna 10nm, chyba jest bliżej niż dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oni przynajmniej robią coś swojego, AMD korzysta z gotowego rozwiązania tajwanczyków. Będą jaja jak w przyszłości zestawią procesory AMD 7nm i Intel 10nm a te
@Overwatch-PL: W zastosowaniach profesjonalnych Ryzen wygrywa, także w streamowaniu i ogólnie pojętym multitaskingu. Tam to król opłacalności.

Tak, wciąż Intelek w grach jest często lekko lepszy przez silne IPC. Tak samo w emulacji, a szczególnie w RPCS3 gdzie instrukcje intelowskie TSX-NI potrafią dać boosta 50% (Ale to wyjątkowy przypadek, mało kto potrafi te instrukcje wykorzystywać efektywnie. W grach nie słyszałem żeby ktokolwiek to robił i raczej nie będzie)

Jednak, AMD to
@Overwatch-PL:

Oni przynajmniej robią coś swojego


Od 7 lat siedzą na tej samej architekturze, która obecnie sięga swoich limitów i tylko dlatego, że AMD zbankrutowało przez politykę łapówkarską Intela, która odcięła AMD od przychodów. Rozumiem, że korzystanie z opłacalnej, dobrze skalującej się produkcji jest złe bo nie jest ich własnym pomysłem, ale dojenie klientów co roku przez kolejne podstawki i 10% wydajności z przestarzałą architekturą jest spoko xD

Swoją drogą posłuchałbym
No i szczerze, limit Ryzena tak czy tak to są dalekie wartości powyżej 60fps w gierkach i serio nie są szczególnie duże w stosunku do Intela. Ryzen nie jest gorszy, to nie jest kolejny bulldozer. To jest fajny sprzęt do wielu zastosowań, bezglutowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

AMD ma teraz stały napływ kasy więc będzie tylko lepiej, a Intel ma ręke w nocniku skoro nie mają w tej
@Amasugiru: " ale dojenie klientów co roku przez kolejne podstawki i 10% wydajności z przestarzałą architekturą jest spoko xD"

Gdzie widzisz dojenie, przecież nikt nie karze ci kupować co roku kolejnego procesora, może hardkorowi entuzjaści zmieniają co generację procesor, szary Kowalski siedzi parę lat na tym samym CPU. U AMD analogicznie, myślisz że jak Kowalski kupił R5 1600 to zmienił po roku na 2600? Zresztą MSRP jest na podobnym poziomie co
@Overwatch-PL: No ale gdzie jest postęp? Gdyby Intel chciał to by wyskoczył z Coffee Lake już dawno. Gdyby nie ich buta to by prace nad nową architekturą przynosiły już rezultaty. Gry podobnie, musiały się dostosować do rynku, dlatego jest wręcz NASRANE gier, które nie są zoptymalizowane pod więcej niż 6-8 wątków.

Jeden refresh w danej generacji jest normalną sprawą, bo po 1. nie ma ciszy rynkowej a po 2. umiejętność optymalizacji