Wpis z mikrobloga

@Rabusek: nie nie jest tyle warte XD ile razy można to pisać - mieszkanie to nie iPhone że kupisz albo nie tylko konieczność, a zjawisku takiego wzrostu cen jakiego doświadczamy obecnie w Polsce bliżej jest do zmowy cenowej niż do zasad wolnego rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rabusek: rata kredytu hipotecznego na 200k na 30 lat to ~900zl wiec nie #!$%@? że wynajem dziury 30m2 na obrzeżach miasta za 1500zl (czyli super cena na dzisiaj) to jazda na granicy opłacalności XDDD

I nie pisze że jest to zmowa tylko że bliżej temu do zmowy niż realnej ceny regulowanej kosztami budowy/materiałów/czegokolwiek więc nie przekręcaj moich słów
  • Odpowiedz
@Rabusek: branie kredytu pod mieszkanie kupowane wyłącznie pod wynajem to dla mnie wyraźny sygnał #!$%@? tak szczerze mówiąc ;)

próbowałem ci tylko przedstawić jak w dzisiejszych czasach, w najgorszym wypadku (a więc ludziom którzy nie mają żadnego wkładu w biznes) zwraca sie wynajem mieszkań.

Ci którzy mają gotówkę na mieszkania lub własnościowe na wynajem biją na tym grubą kasę i śmieją się wieczorami z takich jak ty, którzy wynajmują te speluny,
  • Odpowiedz
branie kredytu pod mieszkanie kupowane wyłącznie pod wynajem to dla mnie wyraźny sygnał #!$%@? tak szczerze mówiąc ;)

@powaznyczlowiek: sam przed chwilą napisałeś, że kredyt miesięcznie to 900 zł, a wynajem to 1500 zł. No jak dla mnie to spora przebitka i się opłaca. A za 10 lat można będzie chatę sprzedać z zyskiem.
  • Odpowiedz
sam przed chwilą napisałeś, że kredyt miesięcznie to 900 zł, a wynajem to 1500 zł.


@symis: gdybyś przeczytał mój komentarz do końca to byś się dowiedział że napisałem to tylko dlatego żeby pokazać że nawet ludzie bez kasy na wejście w biznes mogą z tego czerpac niezłe pieniądze (choć imho robić takie coś to #!$%@? pomysł)

Imho to jest turbo przebitka ale zdaniem niektórych minimum żeby inwestycja się opłaciła i ogólnie
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Ogólnie właściciele mieszkań i deweloperzy to jedna z najbardziej "rozpieszczonych" grup interesu w tym kraju.
- tanie kredyty nakręcające popyt
- brak podatku katastralnego tylko od metra co czyni obłożenie mieszkań w prestiżowych lokalizacjach śmiesznie niskimi
- brak konkurencyjnego budownictwa publicznego (w Wiedniu możesz wynająć CAŁE mieszkanie za 1/5 przeciętnego wynagrodzenia)
- polityka przestrzenna, a właściwie jej brak
  • Odpowiedz