Wpis z mikrobloga

@sl1der: Ja mam Viofo A119, czytałem sporo dobrych opinii na jego temat i póki co rzeczywiście dobrze się spisuje, chociaż mam go dopiero ja wiem, z półtora miesiąca może. I oczywiście jak raz miałbym coś wartościowego nagrane, to akurat nie jechałem swoim autem i nie miałem jej zamontowanej (°° Z tym że trochę wychodzi poza twój budżet, bo u nas to
@sl1der: Viofo A119 jest spoko. Korzystam już 1.5 roku.

Kupiłem ją w marcu 2017 za 306zł z aliexpres. W polsce wtedy chodziły po 450zł, nie wiem jak teraz.
@sl1der: Jak już go przykleiłem i pomyśłałem „kurde, trochę bym to przesunął jeszcze”, to miałem wrażenie, że prędzej urwę ten uchwyt niż ten przylep puści od szyby. Także nie wydaje mi się, żeby kamerka miała ci odpaść podczas jazdy. Tylko wiadomo, wyczyść sobie szybę w tym miejscu. Najlepiej się spisuje, oczywiście, płyn do spryskiwaczy.
Kamerka ogółem fajna, nie mam za bardzo porównania z innymi modelami, ale osobiście trochę denerwuje mnie w
@Pangia: @Pangia: Nowszy soft ma jakiś opcję parkingową, która sama nagrywa. Z tym, że jest to w 5 FPS (dlaczego ?) tego nie wie nikt. No i cały czas musi być pod prądem. Nie testowałem tego bo 5fps to mija się z celem.
Nadmiar kabla zawinąłem u siebie. Niczego nie widać. Wsadzona za lusterkiem, kabel przy szybie tak że go nie widać, potem obok deski i pod schowek a tam
@r5678: A to ja zacząłem od wgrania najnowszego firmware, żeby przez jakiś czas mieć spokój z działaniem kamerki. A co do nadmiaru kabla to ponieważ zamontowałem ją w firmowym busie, to chciałem to zrobić możliwe bez używania klamr do przytrzymywania kabla, żeby w razie zmiany zatrudnienia nie męczyć się cały dzień z odzyskaniem swojej własności :) Puściłem go więc przez zaczep osłony przeciwsłonecznej dla pasażera, rączkę nad drzwiami od pasażera, za
@wish666: Nie rozładuje, bo przecież ona nawet ampera nie bierze. z tego co pamiętam 430mA jak kiedyś mierzyłem.

Czyli 0.4x12=4.8W
Mając najmniejszy możliwy aku 40Ah, ma on 480Wh.. a to starczyło by na zasilenie takiej kamerki która nagrywa w 1080p 30fps przez 100h.
A jak w 5 FPS pobiera jeszcze mnie to już w ogóle.
A pewnie dochodzi jeszcze jakiś lag zanim zacznie nagrywać i nic co potrzebujemy się nie nagra.
@r5678: Tylko że mało które auto podaje napięcie na zapalniczkę bez kluczyka w stacyjce, a nikt raczej nie będzie przerabiał instalacji elektrycznej w aucie po to, żeby mu kamerka nagrywała na postoju.