Wpis z mikrobloga

Byłem na klerze, generalnie bardzo dobry film. Nie uderza w katolików, nie jest jakąś komedia. Film ukazuje czarną strone
kościoła katolickiego. Proszę mi wyjaśnić parę spraw, bo troszkę się pogubiłem w głownym wątku przez te cięcia i przeskoki.

SPOILER ALERT

1. Kto zgwałcił ministranta tego który zemdlal?
2. Ksiądz Andrzej Kukuła (Ten co się podpalił) nie miał nic wspólnego z gwałtem tak? On był gwałcony przez tego księdza na wózku?
3. O co chodziło w wątku Księdza Leszek Lisowskiego? Gwałcił czy był gwalcony

FIlm świetny mimo, że zrozumiałem tak z polowe przez te przeskoki do przeszłości i teraźniejszosci.
#kiciochpyta #kler #film #kino
  • 9
@ActiZ 1. Lisowski (Braciak), ale IMO Kukuła ( Jakubik) też był pedofilem
2. Z gwałtem po którym młody wylądował w szpitalu nie, ale znów sceny z zamykaniem się w zachrystii sugerują że on także molestował chłopca. Byl gwałcony przez tego starego księdza.
3. I to i to. Generalnie myślę że obaj księża byli pedofilami. Kukuła czuł się z tym źle i próbował z tym walczyć ( dlatego zostawił kasę dla chłopaka), Lisowski
@snuff08: W sumie Twoja interpretacja też ma sens. Mnie ku teorii, że jednak on też był pedofilem, przekonuje jego reakcja na napis na murze. Nie chciał tego zgłaszać, tak jakby czuł "że mu się należy".
Osobiście chyba "wolałbym" żeby Kukuła także był pedofilem, bo to tylko nadaje głębi jego postaci - jako widz z jednej strony mu współczułem jako ofierze przemocy, z drugiej czułem do niego odrazę jako do kata, który
@SiewcaWidelcaPiewca Zauważyłem, że ilu ludzi tyle interpretacji, ale to dobrze, bo widać, że film nie jest tylko wydmuszką, a jest o czym dyskutować. Fajnie jakby kiedyś Wojtek sam powiedział, jak rzeczywiście jest.