Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertow. Mam telefon Sony Xperia. Jak pozbyć się cholernych aplikacji ktore do niczego nie sa mi potrzebne. Jak odróżnić aplikacje dodatkowe od tych zwykłych do obslugi zdjec, wiadomości itd.

I jeszcze jedna sprawa. Jak ustawic by aplikacje pobierane z Play store instalowały sie na karcie pamieci?
#android #pytaniedoeksperta #telefony #xperia #sony
  • 6
  • Odpowiedz
w jezyku laika :)


@Siemien: Jeżeli nie łapiesz co to jesty zrobienie roota, to nawet nie myśl o jego robieniu, taka dobra rada ( ͡° ͜ʖ ͡°). Generalnie aplikacje które są "niepotrzebne" mają zwykle możliwość odinstalowania - chyba że telefon był wzięty od operatora i ma wgrany jakiś szajs oznaczony jako systemowy, wtedy możesz wyłączyć aplikacje - nie będzie dostępna, ale będzie zajmować miejsce. Jeżeli chciałbyś ją
  • Odpowiedz
@Siemien: U mnie w Xperii nawet Facebook jest preinstalowany i nie da sie go usunąć. Jest masa dodatkowych apek których nie usuniesz niestety ale możesz je wyłączyć - wejdź w ich opcje przez np ustawienia pamięci. Gdy wyłączysz to zabierają mniej zasobów, wcale nie korzytają z podręcznej pamieci, nic sobie nie buforują itp
  • Odpowiedz