Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #lga775 #lga775masterrace

Bawię się dzisiaj moim dziadkiem, P5Q Pro + Xeon X3360 (mało znana seria Xeonów X33xx która była przeznaczona na podstawkę LGA775 i nie wymagała żadnych przeróbek gniazda ani procesora).

Sam X3360 to odpowiednik Q9550 więc już wyższa półka tego co można na platformę wrzucić. Lekkie OC z 2.83 do 3.4GHz, temperatury OK, tylko zostaje mi sprawdzić jak nisko można zejść z napięciem, póki co leci na 1.3125V co jest ciut wysoko ale do specyfikacji inela (1.36V) jest jeszcze zapas.
Procesor oficjalnie nie jest obsługiwany przez płytę według producenta, ale jest bezproblemowo rozpoznawany i nie wymaga żadnych kombinacji z mikrokodami (i właśnie to + brak wymaganego moda jest plusem X33xx).

W porównaniu do C2D E6550 który siedział tu wcześniej to jest to rakieta ( ͡° ͜ʖ ͡°) może nie tak jak bardziej współczesne i5, ale różnica ogromna w komforcie użytkowania peceta. Po 12 latach w końcu stary druh doczekał się upgradu CPU, teraz jeszcze pora na grafikę (bo 8600GTS jest już niewydolna) i jeszcze posłuży pewnie kilka dobrych lat jeśli coś nie padnie.
FLAC - #pcmasterrace #lga775 #lga775masterrace

Bawię się dzisiaj moim dziadkiem, P...

źródło: comment_IUNXZCaQAkeRygB48EAk11kQsuujHAC0.jpg

Pobierz
  • 24
@wektor420: więcej nie chcę cisnąć, bo mam zbieraninę 4 kości ram 1GB (każda z innej parafii), 3x 800MHz i jedna 667MHz, i tak działają stabilnie na 800 więc nie chcę pchać ich wyżej a niższego mnożnika nie ustawię aby zbić ich taktowanie i podciągnąć FSB.
@Habemuspapam69: no i najważniejsze,

Twoja płyta główna musi obsługiwać Quady 45nm, czyli np modele Q9550, Q9400, wtedy na 99% powinno działać bez problemu. Pewnie będziesz musiał tylko zrobić tylko reset biosu bo u mnie płyta nie chciała bez tego wstać (dwa krótkie piski z buzzera).
@FLAC: ogolnie to te wszystkie xeony to poziom gdzies i3 2120, po oc xeony probuja siegac do i5 2400, choc czy i3 czy i5 to lepsze sa bo maja o wiele wyzszy ipc, wiecej instrukcji i mozna lepsze i szybsze pamieci wsadzic. xeony oplacaly sie do 2016 bo teraz nawet wysokie oc ich nie ratuje, maja slaby watek i nie sa prawdziwymi 4core(tak naprawde c2q/xeon to dwa rdzenie core 2 duo
@stg44: z jednej strony był się tak pobawił, ale nie tylko ja korzystam z tego peceta więc on musi jeszcze trochę podziałać ( ͡° ͜ʖ ͡°)