Zapraszam na podsumowanie występów #polscypilkarze w dniach 1-3.10.2018

Liga Mistrzów
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - cały mecz z wygranym 3:0 meczu z Young Boys.
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut w zremisowanym meczu z Ajaxem 1:1.
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Schalke.
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - nie zagrał z powodu kontuzji pachwiny.
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu z Monaco, wygranym 3:0
Kamil Glik (AS Monaco FC) - 90 minut w przegranym 0:3 meczu z Dortmundem.
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) - 67 minut w meczu z Liverpoolem. Po meczu były zawodnik Górnika Zabrze został okradziony wracając w nocy do domu przez napastników z bronią w ręku. Napoli wygrało z Liverpoolem 1:0.

Liga młodzieżowa UEFA
Jakub Kiwior (RSC Anderlecht) - młodzieżowy reprezentant Polski U19 rozegrał 90 minut w spotkaniu z Admirą. Wynik 0:0.

Anglia
Artur Boruc (A.F.C. Bournemouth) - mecz z Crystal Palace spędził na ławce.
Kamil Grosicki (Hull City) - 64 minuty w przegranym 0:1 meczu z Leeds w rozgrywkach Championship. Wychowany w Szczecinie napastnik zszedł w 65 minucie, a w jego miejsce pojawił się Malijczyk Dicko.
Mateusz Klich (Leeds United) - 90 minut i asysta w meczu z Hull - wygranym 1:0.
Bartosz Białkowski (Ipswich Town) - kolejny raz oglądął mecz na ławce, tym razem przeciwnikiem było Middlebrough.
Paweł Wszołek (Queens Park) - 9 minut w meczu z Reading, wygranym 1:0. Wychowanek Wisły Tczew w swoim symbolicznym występie, zmienił Jordana Cousinsa.
Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) - 90 minut w przegranym meczu ze Stoke, 0:2.
Jan Bednarek (Southampton FC) - 90 minut i żółta kartka w wygranym po rzutach karnych meczu z Evertonem. Dzięki zwycięstwu Southampton zakwalifikował się do 1/16 finału Pucharu Carabao.
Mateusz Hewelt (Everton Liverpool) - bramkarz nie zmieścił się na mecz Pucharu Carabao z Southamptonem, ale zasiadł na ławce w meczu drużyn do lat 23 przeciwko drużynie West Hamu,

Włochy
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - 90 minut w wygranym 2:1 meczu ze Spal.
Karol Linetty (Sampdoria Genua) - 82 minuty i gol strzelony w meczu ze Spal. Pomocnik urodzony w Żninie zszedł w końcówce i na boisko zastąpił go reprezentant Czech - Jankto.
Dawid Kownacki (Sampdoria Genua) - 15 minut w meczu ze Spal. Zastąpił w 76 minucie Fabio Quagliarellę.
Thiago Rangel Cionek (SPAL Ferrara) - 90 minut w meczu z Samdporią.