Wpis z mikrobloga

Hej, poszukuję najlepszego możliwie bezlusterkowca do kwoty 2000 no może max 2500 zł.
Na czym mi zależy? Aby był w miarę uniwersalny - tj. robił naprawdę dobre zdjęcia (mogą być zmienne obiektywy ale nie muszą), dobrze aby oferował funkcje manualne aby można coś pokombinować. Chciałbym również aby był w miarę kompaktowy (coś jak canon m100) i kręcił naprawdę solidne jakościowo filmy w FHD 60 FPS z bitratem 50-100 Mbps (dobrze by było jakby miał jakąkolwiek stabilizację. Jestem amatorem i do takiego użytku głównie będzie służył mi aparat ale mimo wszystko chciałbym aby był taką hybrydą między amatorskim a chociaż w jakimś stopniu profesjonalnym urządzeniem. Dobrze jakby miał równie uchylny ekran o 180 stopni ale nie jest to mus.
Zastanawiałem się do tej pory nad wyżej wspomnianym canonem m100 ale niestety ponoć kręci słabe filmy więc raczej odpada.
Marka i system jest mi obojętny, byle by spełniał tak dobrze jak będzie to możliwe, powyższe wymagania.
Z góry dzięki za wszelką pomoc :)
Pozdrawiam!

#fotografia #filmowanie #wideo #zdjecia #aparat #panasonic #sony #lumix #canon #nikon
  • 18
@sirrek: że ludzie ciągle polecają gh4 zamiast G80 to ja nie wiem czemu.

@Azure: G80 - stabilizacja, 1080/60, wymienna szklarnia, małe body, ekranik 180 stopni, jakość wideo żyleta, stabilizacja matrycy. Minus - takie sobie zdjęcia - nie są #!$%@? ale trzeba trochę pomyśleć żeby wyszedł ładny kadr.

Sony a6300 - 1080/60, małe body, wymienna szklarnia, lepsza jakość zdjęć, większa matryca, lepsza praca w gorszym świetle, jakość wideo żyleta. Minus -