Wpis z mikrobloga

Na pewno są mirki które kojarzą podludzi skręcających z górki na Lwowskiej do McDonalda - zatrzymują się przed przejściem i przejeżdżają przez namalowaną wysepkę.
Jest to o tyle niebezpiecznie że jadąc za takim delikwentem i zakładając że zatrzyma się na końcu pasa do skrętu można mu wjechać w zderzak jak nagle wciśnie heble.
Dziś też pojawił się taki idiota. Skręcił. A za nim nieoznakowany radiowóz zrobił ioio () Taka piękna #karmainstant że aż mi się lepiej zrobiło #rzeszow
jedzczarnekoty - Na pewno są mirki które kojarzą podludzi skręcających z górki na Lwo...

źródło: comment_ZRqs49eAzDzLXwPaiDXRq4kNGtuSkYtl.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: Ale przecież dosłownie 10 metrów dalej można skręcić normalnie w ulicę i wjechać na parking McDonalda od drugiej strony. Ja wiem, że w tym mieście chyba większość ludzi to totalni drogowi debile i powinni mieć dożywotni bilet na MPK zamiast prawa jazdy, ale aż takiego kretynizmu to w życiu bym nie przewidział.
  • Odpowiedz
@SprzedawcaBiblii: jak jeszcze jeździłem motocyklem nauczyłem się dwóch zasad:
- nigdy nie masz pierwszeństwa przejazdu
- musisz myśleć za wszystkich użytkowników drogi, a nawet niczym rycerze Jedi wyczuwać, co skubańcy mogą pomyśleć za chwilę
Obie ciągle się przydają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jedzczarnekoty: w niczym to nie usprawiedliwia skręcających, ale nigdy nie robi się takich założeń gdzie ktoś się zatrzyma. Trzeba się liczyć z tym, że kierowca przed tobą może nagle dać hamulec w podłogę i może mieć lepsze hamulce, a nie siedzieć na dupie jak większość. Bezpieczne odstępy to rzadkość.
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: to jest akurat jedno z debilniej oznaczonych miejsc w mieście, poziome strzałki sugerują właśnie że jest to zjazd do mcdonalda, za wjazdem do maca już strzałek nie ma, magicznie znikają... a wystarczyłoby ten zasrany trawnik do przejścia zrobić...
  • Odpowiedz
@jedzczarnekoty: noi można zgłupieć, bo stoisz na strzałce, na wysokości wjazdu do maca ale nie możesz skręcić a nic nie sugeruje tego, że te strzałki (bo nie ma ich ciągłości) odnoszą się do skrętu 20m dalej

kolejne problematyczne miejsce to np. skręt z wyzwolenia w okulickiego w prawo - jedziesz prawym pasem, skręcasz i odruchowo ładujesz się na skrajny prawy a tu bęc bo to ślepy pas-przystanek ;)
  • Odpowiedz