Wpis z mikrobloga

#budownictwo #remontujzwykopem #majsterkowanie
Mirki chcę zrobić w przedpokoju demontowalny drążek do podciągania, jak na foto. Będzie miał 120cm i musi wytrzymać do 100kg i dynamiczne obciążenia. Zamiast tych kwadratowych płytek na końcu będzie zwykła rura na wymiar i półokrągłe wyfrezowania w tych "bazach". Czy takie bazy zrobione z drewna grubości 3-4cm wytrzymają? Ewentualnie sklejka/drewno laminowane? Co innego, taniego i łatwego w obróbce w domowych warunkach ewentualnie zastosować? Czy rura 32mm średnicy o grubości ścianek 3mm wytrzyma i się nie wygnie?
makrofag - #budownictwo #remontujzwykopem #majsterkowanie 
Mirki chcę zrobić w przed...

źródło: comment_cXt8SFElJcEVQXED7JhDwnmDVhkOsMEZ.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • 2
@makrofag baza bazą, główny szkopuł w montażu do ściany! Jaka ściana, jakie kołki? Myślę, że bez czterech ø10 na stronę się nie obejdzie (jaka szerokość korytarza?). Takich kołków nie zamontujesz na 1dm2 bo przy konkretnym szarpnięciu wyrwie ci kawałek osłabionej nawiertami ściany razem z uchwytem i się fikołki na rurce skończą na OIOM. Myślę, że lepiej zlecić wykonanie takich uchwytów ze stali 5mm. Nie muszą być bardzo szerokie, ale wysokie na
  • Odpowiedz
@RoBee: dzięki za odpowiedź :)
Z jednej strony 11cm ściana działowa, z drugiej ściana nośna. Wszystko z pełnej cegły. Szerokość korytarza właśnie +/- 120cm, więc rura będzie na wymiar cięta, żeby nie było fizycznie możliwości, że wypadnie z tych mocowań. Może faktycznie zrobię to z grubego plaskownika i wytnę podciecie na rurę gumówką...
Sama rura 32mm i 3mm ścianki wytrzyma takie akcje? Potrzeba jakiejś lepszej gatunkowo, bezszwowej, czy bez znaczenia?
  • Odpowiedz
  • 1
@makrofag na rurę, to musisz bardziej pod kątem wygody chwytu spojrzeć jeśli chodzi o ø, a dopiero potem dobrać coś co będzie dobre wytrzymałościowo. Ważne żeby była możliwie jednolita powierzchnia, bo przy obciążeniu 50kg na dłoń, będziesz "czuł" każdą nierówność. Nie wiem jakim jesteś kozakiem w te klocki, ale co jak będziesz używał taśm elastycznych na początek? Wtedy ciężar idzie środkiem i może ugiąć cieńką rurkę.

Cegła pełna ma około 120mm,
  • Odpowiedz