Wpis z mikrobloga

@PMV_Norway: Ale wiesz czy pracuje dla (B2B), czy jest zatrudniony przez? Stawka mnie nie interesuje - bardziej obowiązek podatkowy i kraj ubezpieczenia.
Skatteetaten mi odpisał że żebym mógł pracować dla Norweskiej firmy i odprowadzać podatki w Norwegii to muszę tu mieszkać, a tego staram się uniknąć w tej chwili.
  • Odpowiedz
@zaporylie: Nawet jeśli bedziesz pracował w norweskiej firmie, to - przy mieszkaniu w Polsce - US ściągnie z Ciebie podatki, bo tutaj masz ośrodek interesów życiowych.
  • Odpowiedz
@marcinsa12: Rozumiem twoje zamieszanie, sam jestem zaskoczony tym co napisałem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Chodzi mi znalezenie ludzi zatrudnionych na umowę o pracę przez norweską firmę ale nie mieszkających w Norwegii.

@bevegelsesmengde: No właśnie. Dla nich pewnie muszę mieszkać ale najwidoczniej muszę rozważyć opcję "mieszkania".

@Zashi: Interesuje mnie stan w którym nie mam jasno zdefiniowanego ośrodku interesów życiowych - nie przebywam w żadnym z krajów
  • Odpowiedz
@bevegelsesmengde: nie zupełnie inna ale inna (nie mam norweskiego obywatelstwa). Z podobieństw mam numer personalny, konto bankowe, telefon i wszystko inne co potrzebne do mieszkania tam oprócz adresu (mieszkałem tam kilka lat, rozliczałem podatki, karmiłem fiordy z ręki i takie tam). Mam propozycję powrotu do firmy i pracy zdalnej, i zastanawiam się po prostu na ile to technicznie wykonalne. Myślę że to co proponujesz - przyjeżdżanie do norwegii raz na jakiś
  • Odpowiedz