Wpis z mikrobloga

Ostatnio znajomy zapowiedział że wymienia swój osprzęt audio. Aktualnie ma jakieś Modecom za ~800pln. Grają całkiem spoko ale podmieni je na Yamahy za 3000 ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja z kolei postanowiłem sobie wyremontować stary zestaw Altus/Tonsil [pic rel].

Ponieważ nie jestem żadnym audiofilem nie bardzo potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie: co by lepiej grało, w jakim aspekcie i dlaczego?

Chodzi mi o porównanie starych konstrukcji takich jak te moje z nowymi, nafaszerowanymi elektroniką, bluetoothami itp. Yamahami za 3000.

Może ktoś mądry się wypowie ? :)
#audio #audioboners #glosniki #kiciochpyta #atencyjnypiesek
Pobierz withoutSmallGarden - Ostatnio znajomy zapowiedział że wymienia swój osprzęt audio. Ak...
źródło: comment_sZ82yfEqwBqJa6YYNR5Qy5cTKTCxSZBA.jpg
  • 19
@kipowrot: Nie chodziło mi o porównanie konkretnych modeli, a raczej generacji głośników.

Odpowiadając jednak na Twoje pytanie - mój wzmacniacz to nic szałowego: AKAI AM-U02 (oprócz niego mam kilka innych elementów składających się na segmentowy zestaw - gramofon, tape, szitowy equalizer unitry i CDplayer Denona)

Zaś kolega planuje kupić konretnie YAMAHY NX-N500.
@Leniek różnica jest taka, że Polonez jest tragiczny, a altusy są tylko średnie, jeśli jeszcze porównasz ich cenę do konkurencji to naprawdę pod jakimś CambridgeAudio albo Marantzem zagrają w miarę.
Ponieważ nie jestem żadnym audiofilem nie bardzo potrafię sobie odpowiedzieć na pytanie: co by lepiej grało, w jakim aspekcie i dlaczego?


@withoutSmallGarden: lepsze materiały, lepsze zaprojektowanie, korekcja itd.
Zależy też gdzie to ma grać itd.
Wierz mi, że kupując dobre 2.1 za w teorii kupę forsy odczujesz bardzo dużą różnicę.
@withoutSmallGarden: Jestem raczej sceptyczny wobec nowoczesnych zestawików audio, natomiast Altusy to hmm...

Merytorycznie? Te kolumny nie są takie złe, jak się je zwykle przedstawia. Tyle tylko, że one były projektowane do nagłaśniania średniej wielkości sal, a nie do mieszkania. Czyli przekładając to na praktykę - to po prostu ma łupać. Altusy to miały być kolumny na imprezy i mają charakter zbliżony do sprzętu scenicznego, czyli potężny, dudniący średni bas, praktycznie bez
@jamtojest w 300-400 zł to nie są złe kolumny do średnich sal na dyskoteki. Ale do czegoś bardziej wyrafinowanego i do normalnych mieszkań to się zwyczajnie nie nadaje.