Wpis z mikrobloga

#medycyna
No elo
Co robić jak żyć?
Podejrzewam u siebie hipoglikemię albo jakąś z cukrzyc i/lub zaburzenia tarczycy, mam pytania odnośnie diagnozy, jakie badania zrobić?

Planuję zbadać tarczycę bo nigdy nie badałem, a poniższe są w pakiecie promocyjnym:
TSH, FT4, FT3, anty-TPO, anty-TG, P/c. p. receptorom TSH (TRAb)
Czy to wystarczy, czy może coś pominąłem?

Zaburzenia glikemii:
Ktoś coś( ͡° ͜ʖ ͡°)? Bo nie mam pojęcia jakie badania wykonać:/

Byłoby super gdybym dostał info na temat tego, które z w/w badań dostanę na NFZ oraz do jakiego lekarza muszę się kierować.

Dziękuję z góry za pomoc
  • 10
  • Odpowiedz
@hejk4: Problem polega, że nie mam chwilowo ubezpieczenia więc będę musiał się gdzieś zatrudnić jeśli będę chciał korzystać z NFZ i zastanawiam się, czy warto:P Zawsze mogę wybrać badania, które chce zrobić i pojść na badania, ta opcja pasuje mi bardziej(chociaż będę musiał to przekalkulować)

@LisListopadowy: Dziękuję:3
  • Odpowiedz
@Jakis_Leszek: Rozumiem, natomiast lekarz jest w stanie zwrócić uwagę na objawy, które wg Ciebie są nieistotne i zupełnie inne badania zlecić niż Ci się wydaje :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Jakis_Leszek samo tsh wystarczy w ogromnej większości przypadków(takie są algorytmy postępowania, nie robi się całego pakietu od razu, jako screening to nie ma najmniejszego sensu), da ci zwykły lekarz rodzinny, podobnie jak badanie glikemii czy ogtt. Najpierw lekarz rodzinny żeby zebrać wywiad i ewentualnie stwierdzić, czy te badania w ogóle są ci potrzebne.
  • Odpowiedz
@hejk4: Rozumiem, ale tak się składa, że mam tragicznych lekarzy:< Jeden jest takim trochę ziębą i straszne głupoty wymyśla, znajomej wymyślił narkolepsje gdzie nie miała żadnych objawów tej choroby:P A druga po prostu wypisywała mi recepty. Dlatego wolałbym oszczędzić sobie czasu i nerwów:D
  • Odpowiedz
@Jakis_Leszek: To idź do przyzwoitego lekarza, oszczędzisz sobie w ten sposób czasu i nerwów - robiąc losowe badania na pałę i czytając w internetach, jaka z nich wynika diagnoza stracisz i jedno i drugie.
  • Odpowiedz
@Szala: Z takich podstawowy objawów to: często chce mi się pić, więc dużo pije, dużo sikam, często zimno mi w ręce i stopy, od dłuższego czasu, drętwieją mi ręce, bardzo często i mocno się pocę, potrafię obudzić się w nocy cały mokry jakbym się zeszczałxD. Od 10 lat piję dużo za dużo słodkich napojów(2-4l dziennie). Mam problem z apetytem i z przybraniem na masie, za to bardzo łatwo chudne, przez
  • Odpowiedz
  • 2
@Jakis_Leszek pójdź do przychodni przy szpitalu i zmierz sobie cukier z palca. Ja tak zdiagnozowałem u siebie. Miałem wtedy 400... 10 dni w szpitalu i jak nowy.
  • Odpowiedz