Wpis z mikrobloga

Mireczki szukam laptopa, ale nie gejmingowego xD W sumie to mam dosyć specyficzne wymagania.
Ma służyć głównie do #programowanie, uzupełnianie tabelek #excel i w miarę nieskomplikowanych obliczeń w #matlab Może być używany, odświeżony itp. mi to nie przeszkadza.

Matryca: max. 14'' FHD - Dotykowa,
CPU: Intel, minimum 8 generacji i5 w górę,
RAM: minimum 8GB,
Dobry czas na baterii (7/8 godzin minimum w trybie czytania),
Lekki i mniejsza waga tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Atutem będzie możliwość złożenia go do postaci tabletu (nawet nie wiecie jak śmiesznie wygląda osoba biegnąca z otwartym laptopem po schodach na spotkanie, które zaczyna się za 15 minut, a produkt jeszcze się kompiluje xD)

Budżet powiedzmy, że z 4000 PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam firmowego Dell Latitude z i5HQ 6 generacji, ale raz że powoli zdycha po upadku, a dwa, że nie lubię pracować na czyimś sprzęcie (Jeszcze ktoś zobaczy, że przeglądam wykop i będę wstyd do końca życia ;< )

#pcmasterrace #laptopy #laptop #szukamlaptopa #szukam #kiciochpyta #programista15k

tRNA - Mireczki szukam laptopa, ale nie gejmingowego xD W sumie to mam dosyć specyfic...

źródło: comment_OXYmfUq9RkKpacXnREYJTNz9eckKUwWp.jpg

Pobierz
  • 8
@Atreyu: Bardzo mi się przydaje w Dellu jakiego aktualnie mam, przesuwanie okienek, obsługa kompilatora, czy nawet głupiej przeglądarki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bardzo się przyzwyczaiłem i ciężko będzie mi powrócić do touchpada, czy trackpointa. Rozmiar też taki bo mieści mi się do aktówki xD
@tRNA: w ogole kiedys szukalem podobnego sprzetu jak Ty, dotykowy, maly i skladany, pouzywalem z rok i za #!$%@? bym nie kupil ponownie podobnej konfiguracji, przeplacilem za zbedne bajery, ten ekran dotykowy sie ze dwa razy przydal, skladanie sie przydalo w pracy, bo moglem sobie klawiature schowac i ladnie ekran przyblizyc, teraz bym kupil albo macbooka i na nim linuxa zainstalowal albo zwykly laptop 13" bez bajerow, z mocnym cpu