Wpis z mikrobloga

@Venflon: @Topgun: @BlackHawk144: @KarnyLewandowskiego: @Szaku69: @RodzynR: Sport to doskonałe miejsce na zamanifestowanie sprzeciwu wobec zła. To nie jest już żadna polityka, bo deptanie WASZYCH praw to jest fakt, kwestia nauki. Niestety w kraju mentalności ludów stepowych Azji Środkowej nie ma krzty wyobraźni. Państwo bez rozwiniętej siatki instytucji zgodnych z demokratycznymi standardami jest państwem, gdzie politycy mogą zrobić z wami co
  • Odpowiedz
@BlackHawk144: Ale tu nie chodzi o żaden KOD, koszulki i inne tego typu. Chodzi o to, że na naszych oczach buduje się państwo oligarchiczne, gdzie rządzącej klice podporządkowane jest wszystko, każdego można zniszczyć według ich widzimisię, a cały aparat państwowy służy manipulacji społeczeństwem i chociaż są pozornie wolne wybory, to już nie jest demokracja - bo klika w takich warunkach nie może przegrać, maszyna jest stworzona tak żeby nie przegrali.
  • Odpowiedz
@mockingbird_: Akurat państwo oligarchiczne to już miałeś za PO - wtedy była to oligarchia państwowo-biznesowo-inteligencka. Teraz zamiast inteligencji i biznesu mam kler, ale na jedno wychodzi. TVP podlegała wtedy władzy tak samo jak dzisiaj, a poziom pluralizmu był nawet niższy, bo wszystkie media były za PO. Teraz chociaż jest równowaga choć osobiście uważam, że publiczną trzeba spywatyzować, aby uniknąć dotowanej z budżetu pro-rządowej propagandy na przyszłość. A co do wyborów
  • Odpowiedz
@BlackHawk144: Kompletnie nie wiesz, o czym mówisz. Za PO nie dochodziło do olewania wyroków TK, niekonstytucyjnego obsadzania stanowisk TK, SN. Niekonstytucyjnych reform sądownictwa, a telewizja publiczna jeżeli była stronnicza, to nie była propagandą rodem z lat 30-tych ubiegłego wieku.
  • Odpowiedz
@mockingbird_: Dobrze wiem o czym mówię i wiem co się dzieje. Zadymę z TK zaczęła PO z Kropiwnickim, którego ustawa o TK była niezgodna z konstytucją. PiS to tylko pociągnął. KE czy TSUE zaś się wleczą, bo gdyby mieli 100% pewność, że PiS łamie prawo, to dawno miałbyś już sankcje. A tak to mamy trwający od 3 lat spektakl, gdzie Pan Timmermans i inni mogą się grzać na grillowaniu Polski.
  • Odpowiedz