Zapraszam na kolejne podsumowanie występów #polscypilkarze w zagranicznych klubach. Zestawienie dotyczy części 23 września i części 24 września.

Austria
Martin Pajączkowski (Team fur Wien) - cały mecz przeciwko SAK Klagenfurt. Wygrana 5:1.

Francja
Kamil Glik (AS Monaco FC) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Angers.

Hiszpania
Paweł Kieszek (Malaga CF) - mecz w LaLiga 2 przeciwko Las Palmas spędzony na ławce.

Niemcy
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz z Augsburgiem (1:1) na ławce. Bayern prowadzi w tabeli Bundesligi.

Rosja
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - z powodu kontuzji pachwiny nie zagrał w meczu z Zenitem Petersburg, przegranym 3:5.
Łukasz Sekulski (SKA-Chabarowsk) - 29 minut przeciwko rezerwom Spartaka Moskwa na zapleczu rosyjskiej Ekstraklasy. Wychowanek Stoczniowca Płock pojawił się na boisku w 62 minucie w miejsce Ukraińca Dedechki. Moskiewska drużyna wygrała 2:1.

Słowacja
Patryk Małecki (Spartak Trnawa) - 81 minut w meczu przeciwko Dunajskiej Stredzie. Wypożyczony z Wisły Kraków napastnik zszedł w 82 minucie meczu i zastąpił go Boris Godal.

Ukraina
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - 77 minut i gol strzelony Desnie. Obrońca, który ponad rok temu przeszedł z Lecha Poznań, zszedł w 78 minucie, a za niego pojawił się Brazylijczyk Vitor. Wynik: 4:0.

USA
Konrad Plewa (Real Monarchs) - 90 minut i żółta kartka w meczu z rezerwami LA Galaxy. Porażka 1:6.

Włochy
Michał Lewandowski (Teramo Calcio) - bramkarz zaliczył czyste konto, grając cały mecz i zaliczając wynik 0:0 przeciwko Sambenedettese.
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina Florencja) - cały mecz bramkarz spędził na ławce. Inter wygrał z Fiorentiną 2:1.