Wpis z mikrobloga

Zbliżają się wybory samorządowe i chociaż obiecałem sobie nie mieszać się w żadne, bezsensowne dyskusje to czasem mój rozmówca sam zacznie temat. A to startuje ktoś znajomy z pisu, a to jakaś rodzina, a to "ja ci powiem, popieram pis". W takich przypadkach krótko ale stanowczo mówię, że nie lubię partii. Dla mnie całe ich "rządy" to rzucanie kiełbasy wyborczej ludziom nieobytym z ekonomią, albo tęskniącym za komuną, które działają na szkodę normalnym obywatelom. Mógłbym się nad tym dalej rozwodzić, ale po co? Niestety, już w tym momencie w oczach pisiora zapalają się czerwone lampki. Mimo, że #!$%@?ę platformę, tak samo jak pis, to on widzi już we mnie tylko kodiarza w koszulce z napisem KonsTYtucJA. Nie ma już odwrotu. Nie ma czasu na wyjaśnienia. Jego maleńki móżdżek właśnie zaczął przygotowywać się do bitwy. Zaraz zada w jego mniemaniu ostateczny cios. Cios, po którym nic już nie będzie takie samo, który zmieni mój światopogląd i odsłoni przede mną światło i miłość kaczyńskiego. Sekundę później wypowiada słowa, dzięki którym mnie nawróci, a pis zagości w mym serduszku na wieki...


polskiburger4-40 - Zbliżają się wybory samorządowe i chociaż obiecałem sobie nie mies...

źródło: comment_yc8xg4qIWNRF5IW6OkYmahqp7N0sUqIh.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
tata w peezelu?


xD Ot, poziom debaty politycznej w Polsce w pigułce.

Tzw partia obrotowa


@xionze: I? PSL robi to, do czego partie powinny służyć - reprezentuje racje i interesy swojego elektoratu (a nie błaznuje w mediach). Do tego robi to skutecznie, między innymi właśnie dzięki dużym zdolnościom koalicyjnym. To nie są moje racje i interesy, więc ja na nich nie zagłosuję, ale doceniam ich strategię polityczną.

A w ogóle to
  • Odpowiedz
@Andreth: > I? PSL robi to, do czego partie powinny służyć - reprezentuje racje i interesy swojego elektoratu.
Swoich pociotków na urzędniczych stanowiskach xD. Największym sukcesem plsu jest utrzymanie Krusu ale to pewnie dlatego , że do czasu czystek pisowskich sporo ich tam było podobnie jak w ARiMR.
  • Odpowiedz
Reprezentuje interesy swoich działaczy i nomenklatury czyli "dajcie stanowiska"


@xionze: Być może. Jednak (być może przy okazji) także rolników. PO, PSL, SLD reprezentują interesy wyłącznie swoich działaczy i nomenklatury.

@merciless85:
  • Odpowiedz
@xionze ale koleżanka ma rację, PSL to chyba jedyna partia, która skupia się na wyborcach-rolnikach i przynosi im to doskonały skutek polityczny, ludzie wiedzą, że w zasadzie tylko oni dbają o interesy rolników i pewna część spoleczenstwa zawsze bedzie na nich głosować, dlatego nigdy nie będą mieli większości, ale zawsze będą w parlamencie. Są w stanie dogadać się z każdym ale rdzeń czyli rolnicy i to co dla nich robią jest zawsze
  • Odpowiedz
@polskiburger4-40: bo się mówi statystyką. I mordy zamykają wszyscy.
Np. jeśli ktoś ma żal, że jest w Uni i oni kradno czy coś i kapitalizm taki zły
cyk
Porównajmy sobie ukrainę, w roku 1991 byliśmy drugą ukrainą
Przyszedł zły kapitalizm
cyk
patrz na .png

Inny przykład - pasta co można zrobić z 20mld złotych rocznie
- to
łał
- to
łał
-to
łał
i puenta - dać gówniakom 500plus.
oczywiście inna
zortabla_rt - @polskiburger4-40: bo się mówi statystyką. I mordy zamykają wszyscy.
N...

źródło: comment_PsrZmfWwedZdo6lpgHljhZwh7UKfvmjJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@polskiburger4-40: cóż, z ojcem zawsze o politykę mamy spiny. Ja tam jebię równo w pis i po, on natomaist to taki kodziarz co by chciał być kodziarzem, ale się trochę wstydzi. Więc zostały mu wrzutki z soku z buraka. :D
  • Odpowiedz