Wpis z mikrobloga

serio? zajebiście prosty w obsłudze #macos nie umie poradzić sobie ze skopiowaniem pliku na pendrive sformatowanego w systemie plików ntfs?

kiedyś myślałem, że #linux tworzy problemy tam, gdzie ich nie ma. ale odkąd używam maca, to utwierdzam się w przekonaniu, że jego użytkownicy to zniewolone mentalnie ameby, skoro mimo oczywistych #!$%@?ń tego systemu, chwalą go pod niebiosa.
  • 43
  • Odpowiedz
właśnie z homebrew, czyli z narzędziem tak wbudowanym w ten gównosystem, jak obsługa middleclick za pomocą touchapda

@henk: a możesz wyjaśnić po co ten middleclick na maku?
  • Odpowiedz
@henk: hmmm, kurde, o tym nie pomyślałem, wykopowi webmasterzy też jeszcze nie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale poza tym, to przyznaj szczerze, że jak się opanuje touchbar, to mysz jest zbędna, ntfs to czepiłeś się niefortunnie - to już wyjaśnione.
Ja tam sobie maczka chwalę, ale jakimś wielkim fanbojem nie jestem, ot, każdy system ma swoje wady i zalety.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Harry19911: dzięki, mam już jakąś inną apkę, ale #!$%@? mnie fakt, że do takiej akcji trzeba mieć apkę! Chociaż powinienem może podziękować, że jest prawy klik, bo w klasycznych Macintoshach i tego nie było xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@henk: no co mogę powiedzieć, witam w świecie w którym jedne rzeczy po prostu działają a innych nie da się ustawić i trzeba mieć program xD mimo to do programowania wolę Maca. Ale zwykłym użytkownikom bym nie polecał xD im to tylko Windows
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@henk: >bo w klasycznych Macintoshach i tego nie było xD

Których? Bo albo znowu pieprzysz głupoty albo mówisz o czasach kiedy PCty myszki nie miały, właściwie za dużo w ogóle nie miały
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@parhelia: Rok 83 - mysz Apple ma jeden przycisk (i trzyma się tego przez ćwierć wieku), ten sam rok i myszka Microsoftu ma dwa przyciski...
  • Odpowiedz
@henk: >83 rok >ten sam rok i myszka Microsoftu
XDDDDDDDDDDDDDD

Macintosh wyszedł w 84, Windows 1.0 (jeśli chcesz być aż tak poprawny) w 85, i to po Amidze która na dzień dobry miała 3-przyciskową myszkę. Windows dopiero w 3.1 używał 2 przycisków w takiej konfiguracji jaką znasz.... ale w 93

W międzyczasie odpalałem OS 8.1 w Amigowym shapeshifterze na WB3.9 i bez problemu działała prawy klawisz, a
  • Odpowiedz
@henk: >Microsoft Mouse
Której absolutnie NIKT nie używał, w przeciwności do Maka, Amigi czy Atari, już nie wspominając o Acornie czy stacjach roboczych SGI. Windows ma dopiero jakikolwiek userbase z Windowsem 3.1

Apple pierwszą mysz z dwoma przyciskami wprowadziło w 2005

A komputery z USB w 1998 do którego można było podłączyć pierwszą lepszą myszkę i działała, nawet z 2 klawiszami. Wcześniej mogłeś też załatwić przelotkę PS/2 do ADB i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@henk: chodzi mi o terminal, zgodność z POSIX, nie ma tutaj problemów jak z Windowsem. I przez te dziwne skróty możesz normalnie kopiować i wklejać do terminala tymi samymi skrótami co w reszcie systemu.

A z drugiej strony są Maca programy których nie ma na linuksie. W moim zastosowaniu to najlepszy wybór. Ale nie jestem jakimś fanatykiem Apple, co chyba widać po tym z jakiego telefonu wysyłam komentarz xD

A
  • Odpowiedz