Witam w podsumowaniu #polscypilkarze czyli występów polskich piłkarzy w zagranicznych klubach. Raport dotyczy 21 września.

Anglia
Kamil Grabara (Liverpool F.C.) - zagrał cały mecz w bramce młodzieżowej drużyny. Młodziezowcy Liverpoolu zostali rozgromieni przez rówieśników z Arsenalu 0:4.

Austria
David Pudełko (SKU Amstetten) - 90 minut w meczu 2. ligi z Horn. Wynik: porażka 1:2.
Martin Pajączkowski (Team fur Wien) - 16 minut w meczu z Innsbruckiem. Wychowanek SV Schwechat zastąpił w 75 minucie Ceyhuna Tuccara.

Chorwacja
Krystian Nowak (Slaven Belupo) - mecz przeciwko Rudes spędził na ławce. Wynik: 1:1.

Francja
Kamil Glik (AS Monaco FC) - 90 minut w meczu z Nimes. (Remis 1:1).
Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) - 90 minut jako kapitan w meczu Ligue 2 przeciwko Nancy. Przegrana 0:1.

Niemcy
Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) - 90 minut w meczu ze Stuttgartem (0:0).
Waldemar Sobota (St. Pauli) - mecz 2 Bundesligi z Ingolstadt spędził na ławce. Zwycięstwo 1:0.
Martin Kobylański (Preussen Munster) - 84 minuty i 2 gole w meczu 3. ligi przeciwko Cottbus. Urodzony w Berlinie pomocnik ustąpił w 85 minucie placu Philippowi Mullerowi.

Turcja
Jakub Kosecki (Adana Demirspor) - 90 minut i żółta kartka w rozgrywkach 1. Ligi przeciwko Altinordu. Wygrana 1:0.

Walia
Adrian Cieślewicz (The New Saints) - 9 minut w meczu z Bala Town. Zawodnik, który ponad 4 lata temu przeniósł się do TNS z farerskiego Torshavn, wszedł w 82 minucie za Irlandczyka Hollanda. W meczu padł remis 0:0.

Włochy
Michał Marcjanik(Empoli FC) - cały mecz przeciwko Sassuolo spędził na ławce i sytuacja Marcjanika przestaje być kolorowa. Ostatni oficjalny mecz Marcjanika odbył się ponad 4 miesiące temu, kiedy bronił barw Arki Gdynia w meczu ze Śląskiem Wrocław. (Empoli przegrało 1:3 i zajmuje 17 miejsce w tabeli).