Wpis z mikrobloga

Troche #chwalesie całym ustawieniem (chyba już finalnym), ale inspirowane głównie chęcią podzielenia się wrażeniami po 3 dniach przy biurku z regulacją wysokości umożliwiającą pracę na stojąco (w tym przypadku z biurkiem SKARSTA z Ikei, cena ok 700zł)


1. Średnio kilka razy dziennie zmieniam tryb z siedzącego na stojacy i odwrotnie (wymaga to u mnie ok 80 obrotów drążkiem po prawej strony)
2. Nakręcić się trzeba, ale w porównaniu do modeli z podnośnikiem elektrycznym, to jest kilkaset złotych tańsze (wcześniej widziałem głównie modele innych firm w zakresie cenowym 1500-2500zł)
3. Ikea ma dwa modele różniące się tylko wielkością blatu (160x80 - 749zł, 120x70 - 699zł)
4. Ten model biurka na zdjęciu to 160x80, moja żona, która pracuje na 2 zewnętrznych monitorach, wzięła sobie mniejsze biurko - też sobie chwali
5. Montaż (w małej przestrzeni) zajął mi jakieś 30-40 minut... ale oglądałem sobie w między czasie Uwaga! Naukowy Bełkot, więc może dlatego się tak wydłużyło. Dysponując większą ilością miejsca, do złożenia w 15 minut
6. Od czasu zmiany biurka, na razie mam spokój z bólami kręgosłupa, która wcześniej mi się zdarzały przy długim siedzeniu przy #programowanie
7. Zauważyłem, że przy pozycji stojącej zmieniam pozycje cały czas co kilka minut. Podobno to właśnie nie siedzenie samo w sobie jest problemem, ale brak ruchu.
8. Zauważyłem, że gdy już stoję... dużo częściej się ruszam. Zrobienie kilku przysiadów w czasie pracy, nagle nie jest już czymś dziwnym. Można poćwiczyć też tak.
9. Testuje sobie jeszcze dwa dodatki do "balansowania" - na razie wolę ten gumowy coś (nie wiem skąd go mam - znalazłem w mieszkaniu :) )
10. W zestawie do biurka ewidętnie przydałby się jakiś zestaw z możliwością podczepienia kabli i prowadnicami do nich (może przegapiłem - znacie jakis fajny co by nie wymagał za dużo wiercenia w tym biurku)
11. Zauważyłem, że nawet jakoś lepiej mi praca idzie. Po prostu jakoś nie chcę się człowiekowi opieprzać na stojąco... niemniej jednak, pracować jak najbardziej się da.

TL;DR;
Polecam :)

#mojebiurko #pokazpulpit #biurko #komputery #ergonomia
noisy - Troche #chwalesie całym ustawieniem (chyba już finalnym), ale inspirowane głó...

źródło: comment_2EzbKLbEmxsj1JJuTjsByxDYydJUaMNY.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@kimikini: ostatnio bardzo często zdarza mi się pracować na 2 systemach na raz. Wtedy sobie virtualkę odpalam na dwóch monitorach a natywny system na pozostałych dwóch.

Na co dzień jednak to to mimo wszystko do programowania bardzo polecam. Na najmniejszym ekranie lądują komunikatory, na lewym dużym ekranie konsola z logami albo z gitem, na środku zwykle IDE, po prawej podgląd na stronę. A gdy idzie ostre debugowanie, to często kod źródłowy
  • Odpowiedz
@noisy: nie ma opcji aby w vr pracowac kilka godzin dziennie. Ryj spocony, oczy bola- po jakims czasie wydajnosc spada drastycznie. Optymalny konfig to 3x 27cali i jakies “synergy” jesli podpinasz wiecej niz 1go kompa
  • Odpowiedz
@Serious_Sam: no właśnie u mnie głównie pracuje na tych trzech, bo setup 2+1 był dziwny. Teraz ekran samego laptopa jest wykorzystywany głównie by jakieś okno tam odłożyć :)
  • Odpowiedz
@noisy: niepotrzebnie dales tego lapsa. Mialo wygladac pro a wyglada jakbys wystawil wszystkie prezenty z komunii. Co do biurka to polecam automattcznie regulowane z pamiecia. Korba nie #!$%@? a ustawienie zmieniasz kiedy chcesz. Jak tesknisz za kreceniem korba bo podnieca Cie wysilek to kup sobie karnet na silke i/lub basen :)
  • Odpowiedz
@Serious_Sam: te automatyczne są fajne... ale nie na tyle, by moje biurko było 2 razy droższe.

niepotrzebnie dales tego lapsa.


Żeby nie było... wszystko jest podłączone właśnie do tego lapka. Pokazanie bez lapka było by nie było pokazaniem miejsca rzeczywistej pracy. Stacjonarki obecnie nie posiadam.
  • Odpowiedz
@noisy: cena jest pojeciem wzglednym ;)
Co do lapka to co kto lubi. Ja np podpinam mojego pod monitory ale sam lapek siedzi zamkniety gdzies z boku. #!$%@? mnie jak przez przypadek myszka #!$%@? z monitorow na maly ekran laptopa
  • Odpowiedz
@noisy: Akurat się zastanawiam nad tym konkretnym biurkiem jako podstawę mojego miejsca pracy. Czy widzisz jakieś wady tego rozwiązania? Nie licząc może ceny?
  • Odpowiedz
@marcimon:

Akurat się zastanawiam nad tym konkretnym biurkiem jako podstawę mojego miejsca pracy. Czy widzisz jakieś wady tego rozwiązania? Nie licząc może ceny?


Na razie jeszcze nie. Zapytaj mnie za jakiś czas :)

I po co Ci chessclock na biurku? :D


pracuje zdalnie. Czasami w godzinach pracy, lubię odwalić jakąś prywatę, bo ktoś zadzwoni, albo bo wpadnie mi jakiś pomysł związany z innym własnym projektem. Dzięki takiemu zegarkowi wiem ile czasu
  • Odpowiedz