Wpis z mikrobloga

@pieczarrra: Dzień jak każdy inny we Wrocławiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A taka droga jak Królewska u was, to we Wrocławiu uchodzi za drogę w super stanie. Ja mieszkam na Hubach, tutaj drogi pamiętające Hitlera czy Kajzera to 95%
  • Odpowiedz
@Andczej:

a czemu w takim razie remontowali niedawno Królewską?

gdzie i kiedy


Chyba chodzi o podwyższenia koło przystanków tramwajowych, które zrobili kilka
  • Odpowiedz
@Ragnan

ale w Krakowie mają cudowne pomysły na remonty. Jak na przykład remont wszystkich(albo większości) przejazdów kolejowych w jednym czasie...


To inwestycja PKP PLK, miasto ma do tego tyle co nic.
  • Odpowiedz
@Ragnan mogą negocjować i ustalać tak aby jakoś się żyło


ale to teren PKP PLK i oni odgórnie na mocy chyba jakiejś ustawy działają ponad tym wszystkim, nie pamiętam dokładnie jak to było ale ogólnie miasto tu nie ma nic do gadania bo to decyzja z góry idzie
  • Odpowiedz
@pieczarrra nie wiem czemu jesteś zdziwiona. Przecież wiadomo, że jak ZIKiT zaczyna remont (Królewska, Krupnicza) dosłownie co roku, to tam może widać codziennie z 10 roboli na kilkukilometrowej trasie i tak jest co roku. A zaczynanie remontów strategicznych ulic na przełomie września i października, to coroczna, krakowska tradycja pielęgnowania od lat.
  • Odpowiedz
@Ragnan dodatkowo co ważne to właśnie PKP PLK jest inwestorem, a nie miasto, więc miasto nie ma jak zamykać bo oni tam nic nie robią, ani nic nie jest robione dla nich
  • Odpowiedz
@Andczej: kojarzę, że przy Biprostalu były remonty jakoś w czerwcu (może niedokładnie wtedy, ale jak już ciepło było), potem przystanki poszły w ruch. Całej oczywiście nie remontowano, ale fragmenty zmieniane były.a o parku krakowskim też słyszałam, że coś koło 6-8 mln, nie wiem, skąd 90. Mimo to nie wiem, czy aż tyle w rzeczy samej trzeba było na ten park i w sumie tak długiego czasu, ale no co ja
  • Odpowiedz
kojarzę, że przy Biprostalu były remonty jakoś w czerwcu (może niedokładnie wtedy, ale jak już ciepło było)


@jafik: tak, kilkudniowe remonty utrzymaniowe aby cokolwiek mogło tam jechać

Mimo to nie wiem, czy aż tyle w rzeczy samej trzeba było na ten park


Remont wszystkich alejek, wymiana oświetlenia (zakup latarń), zakup ławek, posadzenie coś około 50 drzew i 200 tys roślin, do tego cały plac zabaw dla dzieci który musi posiadać
  • Odpowiedz
@pieczarrra: 1 października pójdę do pracy, siądę sobie wygodnie w fotelu, zaparzę herbatkę, z szafki wyciągnę batony (bo chipsy hałasują, nie ma co na openspace przeszkadzać ludziom w pracy =]) i będę patrzył jak północny-zachód Krakowa płonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
co, studenci to jakas wyzsza kasta, zeby pod nich remonty roczne ustalac?


@RatKing: tu nie chodzi, ze na czesc studentow remont trzeba przekladac czy w konkretnym terminie ustalac, ale przeciez widac zawsze, ze o ile w wakacje ruch jest spoko, to od wrzesnia gestnieje, zeby w pazdzierniku miasto sie korkowalo.
Teraz to bedzie masakra jakas...
  • Odpowiedz