Wpis z mikrobloga

@galmok: @throwaway6102: niby sensownie, ale że "ze względu na obecność w źródłach historycznych nie da się odmówić Chrystusowi istnienia" to nie prawda! Wielu historyków podważa jego istnienie, szczególnie że poza chrześcijańskie źródła nie dość że ubogie, to raczej z czasów sporo późniejszych, mocno prawdopodobne że oparte na chrześcijańskich podaniach, w zasadzie jedyną przesłanką za istnieniem tej postaci jest fakt, że twórcy źródeł poza chrześcijańskich wyrażali się o nim negatywnie, co
@galmok: mam wrazenie ze wypowiedz byla dluzsza, ale musiala zostac skrocona na potrzeby artykulu
Troszke szkoda
Jestem wierzacy ale dopuszczam ze ktos moze byc niewierzacy (albo innej wiary)i nie mam z tym problemu
Kazdego argumenty warto posluchac nawet po to by zmienic swoje zdanie (tu sie nie udalo)
Cieszy mnie zawzietosc ateistow w walce z chrzescijanstwem
Licze ze bedas tak samo odwazni w starciu z islamem w ktorym ( w jego
@s3kawka: > Licze ze bedas tak samo odwazni w starciu z islamem w ktorym ( w jego radykalnej odmianie) wyczuwam zagrozenie dla moich wolnosci (np w tym by szanowac zdanie osob niewierzacych lub wierzacych inaczej)

Spróbuj wejść na jakieś forum pro - islamskie czy antyrasistowskie i spróbuj z jakąś konwertytką o Islamie pogadać. Całkowicie wyprane mózgi
@WH40K: Miałem kiedyś wykłady z jedną profesor, starsza kobieta, ateistka. Mówiła, że z punktu widzenia nauki postać kogoś takiego jak Jezus z Nazaretu należy uznać za historyczną. Pomijając źródła chrześcijańskie, potwierdzają go źródła rzymskie, dodatkowo jako dowód przytaczała fakt, że pośród różnych zarzutów wobec pierwszych chrześcijan nigdzie nie-chrześcijanie nie wyciągali argumentu, że taka osoba jak Jezus nie istniała. A gdyby był do tego cień podejrzeń, z pewnością używanoby takiego argumentu.
Generalnie
@WH40K: @Domowik: Z tego co kojarzę, Józef Flawiusz o nim wspominał, aczkolwiek istnieją opinie, że jego wzmianki o Jezusie są sfałszowane.

Spróbuj wejść na jakieś forum pro - islamskie czy antyrasistowskie i spróbuj z jakąś konwertytką o Islamie pogadać. Całkowicie wyprane mózgi


@patrzpan: Przecież dokładnie to samo mam na wykopie tyle, że w wersji katolickiej ¯\_(ツ)_/¯