Wpis z mikrobloga

@Pejnkiller: pytanie jaka jest aktualność danych, bo widać różnice w podziale, kwestia też czy było to rysowane z orto czy z pomiaru bezpośredniego, różnica w położeniu może wynikać z faktu, że ktoś dał dupy przy transformacji danych archiwalnych do nowszego układu współrzędnych, jakbym miał pliki z obiema granicami mógłbym to bardzo łatwo sprawdzić, a ze zrzutek mogę tylko gdybać
  • Odpowiedz
@Pejnkiller: To mi wygląda na geoportal krajowy. Dane ewidencyjne są zwykle aktualniejsze od danych katastralnych (czesto nie są tutaj wprowadzone podzialy). Możesz jeszcze poszukać jak wygląda Twoja dzialka na geoportalu Twojego powiatu, może taki istnieje to wtedy one są najbardziej aktualne i można sprawdzić jak to wygląda. Na 100% będziesz mieć pewność co do kształtu działki jak pójdziesz do starostwa i poprosisz o wyrys (płatny) z ewidencji, wtedy dostaniesz aktualne dane.
  • Odpowiedz
@Pejnkiller kurła ale dysputy o kwadraturze jaj..... Panowie doktorowie... skąd ten zrzut ekranu? Geoportal? Na czerwono to dane o charakterze katastralnym, lpis. Na niebiesko jest warstwą dostarczona do gugik, czyli geoportal przez starostwa a więc duzo bardziej aktualna, oficiajlna wręcz.

@DanekRBI
@MajsterZeStoczni
  • Odpowiedz
@ondraszek: Co znaczy aktualne dane? Na 100% coś w mojej okolicy było kilka lat temu przekręcone, bo sąsiedzi wynajęli geodetę podczas sprzedaży działki między sobą, i wtedy został przekopany kamień graniczny co już samo w sobie było przestępstwem. Teraz mamy spór o dojazd do mojego domu, którego część, jak twierdzą, należy do nich.

Czy było możliwe, że geodeta przesunął granicę ich działki, i to właśnie te granice są teraz zaznaczone na
  • Odpowiedz
@Pejnkiller dane z geoportal służą celom poglądowym, nawet jak starostwo je przekaże. Dane na niebiesko są o niebo bardziej aktualne niż te na czerwono, czyli lpis, dane o charakterze katastralnym. Trzeba by było czytać, szukać jak często starostwa przekazują dane, czy jednorazowo, może stałe jest podpięte, tego nie wiem. Może na stronie geoportal jest jakiś opis tego.
Jeśli planujesz sprzedaż działki, albo masz ją dostać w spadku albo cos jeszcze, radzę zatrudnić
  • Odpowiedz
@Pejnkiller a to że został przekopany kamień nie znaczy że on był zakopany dobrze i przy udziale geodety. Może jakiś dziadek kiedyś sobie zakopał bo jego dziadek mu pokazał że tu je miedza. Skoro obie strony były przy pracy geodety, obie widziały jego prace i zapewne popisały protokoły to wszystko powinno być ok.
  • Odpowiedz
@ondraszek: Chodzi o to, że u sąsiada nr 3 był geodeta jakieś pół roku temu i to właśnie on stwierdził, że tamci sąsiedzi są wybudowani pół metra na tej drodze dojazdowej, a ten ich przekopany kamień mówi co innego.
No nic, trzeba będzie się udać do starostwa.
  • Odpowiedz