Wpis z mikrobloga

Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

BFR - Big Falcon Rocket – Nazwa używana do określania następnej rakiety SpaceX, która ma być większa niż Falcon Heavy.
ITS - Interplanetary Transport System (2016 oversized edition) (see MCT)

Jestem botem

  • Odpowiedz
@divinorum: Bez dwóch zdań projekt ITS był najładniejszy, najbardziej futurystyczny i najbardziej działał na wyobraźnię. Niestety, przy okazji był też najbardziej nieosiągalny jak dowiadujemy sie z perspektywy czasu, oby obecny projekt był najbliżej ostatecznego oby już nie malał
  • Odpowiedz
@Spearhead: jak dla mnie najładniejszy jest zeszłoroczny. Te obecne płetwy na dziobie to jakaś porażka... Ktoś mi wytłumaczy po co one są potrzebne skoro poprzednie wersje ich nie miały, wahadłowiec też ich nie miał?
  • Odpowiedz
Ktoś mi wytłumaczy po co one są potrzebne skoro poprzednie wersje ich nie miały, wahadłowiec też ich nie miał?


@monarchista: Płetwy dziobowe są po to, żeby (łatwiej) zachować sterowność przy wytracaniu prędkości o atmosferę, z użyciem "hamulca aerodynamicznego" w postaci płetw tylnych, które w zaktualizowanym projekcie robią też za nogi lądownika (w poprzednim projekcie nogi musiałyby być wysuwany jak w Falconach, co przy znacznie większej skali rakiety generowało problemy).
  • Odpowiedz