Wpis z mikrobloga

Poszukuję samochodu ekonomicznego na autostrady, chodzi mi o to aby mało palił przy prędkościach 140-160 km/h a jego cena nie przekroczyła 10k Wiem, że są rankingi spalania ale później okazuje się, że taki samochód co ma średnią 6l przy 150 spali 10 bo silnik jest za mały. Myślę nad LPG ale diesel chyba nie spali za więcej zł.
#motoryzacja #samochody #jakieauto #lpg
  • 26
  • Odpowiedz
@Iskaryota: chyba dla Yaris-a lub innego malucha z silnikiem 1.0. Jakieś tam podstawy mechaniki znam i słabo widzę Twoje porównanie jazdy samochodem z prędkością 140-160km/h do pociągu pędzącego 250km/h. Nie ta masa i nie ta moc.
Do tego mam porównanie z życia wzięte. Jedno z aut użytkuję do jazdy w trasach, a drugie do pracy, gdzie jazda jest cięższa od poruszania się w korkach... Jak myślisz... Eksploatacja którego kosztuje mnie więcej?
  • Odpowiedz
@KeepCalm: Z tego co zauważyłem, powyżej 140km/h drastycznie wzrasta spalanie. Rzeczywiście brakuje 6 biegu, ale prędkość przejazdowa 140km/h pozwala na komfortową jazdę. W samochodzie jest głośno, ale to nie jest auto premium. Mam nową dwuletnią instalację i rzeczywiście pali mi litr więcej gazu niż benzyny. Zdarzyło mi się jechać 180kmh ale pomińmy milczeniem wrażenia.
  • Odpowiedz
@bury256: na Twoim miejscu celowałbym w auto z segmentu C lub D z silnikiem 1.8-2.0 benzyna z LPG lub jakiegoś diesla 1.6-2.0. Niestety, z dieslami jest ten problem, że turbo to w zasadzie musi być, do tego już raczej ze zmienną geometrią. Do tego dochodzi dwumasa :/ A nigdy nie wiesz jak auto było użytkowane przez poprzedniego właściciela.

No chyba, że wystarczyłby Ci Golf 4, Bora, A3 8L lub Octavia 1-szej
  • Odpowiedz
@nophp no nie powiedziałbym. Jak jechałem z lewarkiem na masce z 2.0 136 KM to palił 13 litrów gazu przy 150km/h a astra 2 1.7 TDi tylko 7.3 litra ropy. Za to VW Touran 2.0 170 KM palił maks 8 przy 190... i to mówię co pod dystrybutorem wychodziło a nie to co pokazywał komputer pokładowy.
  • Odpowiedz
Jeżdżę golfem 5 1.6 z instalacją BRC sq32. Podróżuje głównie autostradą i przy tych prędkościach co podajesz spalanie mam 8l gazu. Pytanie czy chcesz wydać na samo auto 10k czy chcesz upić już z lpg ?
  • Odpowiedz
@bury256: Ja to bym właśnie szukał jakiegoś passata, golfa, polo albo może audi a3-4. Silniki 1,6 1,8. Jeśli szukasz z instalacją to brc będzie okej.
  • Odpowiedz