Wpis z mikrobloga

WIEMY KTO LOBBUJE! Przetłumaczyłem wywiad z francuskiego News Tank Culture. Dyrektor SACEM, Jean-Noël Tronc przyznaje, że początkiem września odbył podróż do Polski, gdzie lobbował za poparciem dyrektywy. Twierdzi, że w wyniku jego kampanii 19 polskich europosłów zmieniło zdanie i poparło ACTA2.

Na przykład w Polsce, dokąd udałem się początkiem września na debatę z twórcami, z przedstawicielami Google, lecz również z polskim ministrem odpowiedzialnym za dyrektywę. Spośród 51 polskich eurodeputowanych nikt nie zagłosował za dyrektywą w lipcu. Ostatecznie 12 września było 19 głosów poparcia, włączywszy w to urzędnika zbliżonego do Zielonych, który wcześniej poparł stanowisko, którego broniła Julia Reda. Seria naszych działań zakończyła się ruchem w Strasburgu przed Parlamentem Europejskim i katedrą, wraz z artystami z rozlicznych branż i pochodzącymi z wielu krajów.


#wolnyinternet #saveyourinternet #uniakradnieinternet #censorshipmachines #valuegap #dajprawokulturze #cenzura #mikroreklama #stopacta2 #acta2
Pobierz moby22 - WIEMY KTO LOBBUJE! Przetłumaczyłem wywiad z francuskiego News Tank Culture. ...
źródło: comment_l0AiqOvmlMn6MtQj3VU0zQQvO2ITLuQZ.jpg