Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie mirki, zapytać się chciałem w sprawie która mi serce rozdziera( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jestem młodym mirkociątkiem, 16 lat, teraz poszedlem do techbazy na logistykę.
Mieszkam na śląsku, sporo firm i produkcji to i zapotrzebowanie na taki zawód jest. Tylko teraz odezwało mi się w duszy cos czego dawno nie slyszałem. Marzenie z dziecinstwa i dusza podróżnika-odkrywcy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chcecie to się śmiejcie, ale marzy mi się podrożowanie po kosmosie i pracowanie przy tworzeniu kolonii. Jest to w ogóle możliwe jeszcze za mojego życia ? A jeśli tak to zostać na logistyce czy szybko zmieniać szkołę ? Jestem zdolny i raczej dam rade się szybko przeorganizować na inny kierunek i tam się utrzymać. Z drugiej tez strony przy takich projektach potrzebni są różni specjaliści, umiejętność zarządzania zapasami i organizacja przestrzeni magazynowej powinna być potrzebna przy takich projektach.

A może w ogóle jestem głupi i powinienem zostawić te nierealne mrzonki, siedzieć na dupie i być majstrem magazynowym/spedycyjnym?
( ͡° ʖ̯ ͡°)


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Witajcie mirki, zapytać się chciałe...
źródło: comment_cJmHIzUmhX7rOAROu8zq8pxFwdROvBkf.jpg
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: Skończyłem w tym roku technikum logistyczne i powiem Ci tyle, że raczej nie przykładałbym większej wagi do kierunku kształcenia w szkole średniej. Nie wiem jak u was, ale my fizykę mieliśmy tylko rok, a matematykę w zakresie podstawowym. Z tego co sobie poogarniałem na temat studiów, koniec końców na żadne nie idąc, te dwa przedmioty otwierają najwięcej furtek na przyszłe kształcenie. Więc myślę że jeśli chcesz się rozwijać w swoim
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście, że jest taka możliwość, ale brakuje ci tyle wiedzy, że nawet nie zdajesz sobie sprawy. Jeżeli ktoś ma budować kolonie, to na pewno nie będzie to osoba po zwykłej uczelni zwłaszcza, a raczej absolwenci z topowych uczelni (Stanford University, Harvard University, Massachusetts Institute of Technology itp.), które biorą udział w danym projekcie. U nas to w sumie tylko PWR, AGH i Politechnika Rzeszowska.
@AnonimoweMirkoWyznania: Kurczaki, nie słuchaj się tych wykopków. Przeczytaj biografię Elona Tuska i zobacz ile przeciwności przeszedł i że wszystko jest możliwe jak się będziesz odpowiednio starał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@tRNA bardzo cenię za mądre rady, ale to co pisze nie jest motywacją - możesz osiągnąć wiele nie kończąc żadnej uczelni, ogólnie nie przywiązywałbym wagi do uczelni, bo ona jest niejako "przy okazji" - zobacz jak Elon
OP: @Ruthan:
co do kierunku stricte, to to jest bardziej taka kwestia że nie chciałbym zmarnować tych lat żeby końcowo wylądować gdzieś całkowicie indziej :V
te 2 przedmioty to raczej nie problem, jak już wspominałem jestem dosyć zdolny i mam wysoko rozwinięte logiczne myślenie :) + mam znajomków którzy są strasznymi mózgowcami, startują w różnych olimpiadach i zajmują wysokie lokaty. więc poziom jak na szkołę średnią naprawdę wysoki. To poproszę
@paliakk: każdy ma wiele rad, ale nikomu nie chce się nic robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jakbym mógł samemu sobie sprzed 10 lat zacząć radzić co robić w życiu to bym sobie tłumaczył przez 3 miesiące non stop a potem 3 miesiące bym odpytywał czy sam siebie dobrze zrozumiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcecie to się śmiejcie, ale marzy mi się podrożowanie po kosmosie i pracowanie przy tworzeniu kolonii. Jest to w ogóle możliwe jeszcze za mojego życia ? A jeśli tak to zostać na logistyce czy szybko zmieniać szkołę ? Jestem zdolny i raczej dam rade się szybko przeorganizować na inny kierunek i tam się utrzymać. Z drugiej tez strony przy takich projektach potrzebni są różni specjaliści, umiejętność zarządzania zapasami i organizacja przestrzeni magazynowej