Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam taki problem z czasem. Mianowicie, sprzedaje usługi na rynek USA, mieszkam głównie w Polsce, ale czasami podrózuje, a pracuje tylko przez internet. Jakiej strefy czasowej używać?

Np. jak sprzedam coś o godzinie 3 w nocy naszego czasu, to u nich jest np. 18 po południu... Macie jakiś pomysł? Jakaś uniwersalna strefa czasowa czy po prostu używać tej gdzie aktualnie jestem, czyli PL. #pytanie #webdev #programowanie #kiciochpyta #usa
  • 26
  • Odpowiedz
@zolwixx: to mają być raporty tylko dla nas, ale wydaje mi się, że lepiej używać UTC, zamiast polskiego czasu który się zmienia w zależności od pory roku...?

No i powiedzmy, że za jakiś czas przeprowadze się na stałe do innej strefy czasowej, raporty dalej będą w tym samym formacie.

czy wykorzystujecie go do raportowania czy
  • Odpowiedz
platforma sprzedażowa ma jedną strefę.

@Onbehalf: i to jest problem. pozostaje Ci przeliczanie i pilnowanie się, która strefa ma czas letni, a która nie. Dlatego sugeruję w tym konkretnym przypadku używać czasu PL, bo jak ustawisz afrykę, to skąd wiesz czy tam mają czas letni? ( ͡° ͜ʖ ͡°) zauważ, że na FB nie masz UTC, tylko strefę czasową GMT +0 i nie przypadkiem pojawia się
  • Odpowiedz
@zolwixx: no dobra to dzięki za pomoc, trudno niech będzie PL :D chociaż nie wiem czy nie lepiej byłoby używać czasu LA, tak jakbym tam mieszkała :D w czasie pracy zmienić strefe czasową i czuć się jak w LA :D
  • Odpowiedz
@Onbehalf: baza i tak sobie zapisuje po swojemu i wyświetla tak jak jest ustawiona, ale można zmienić strefę czasową per user.
Plus Amerykanie też zmieniają czas na letni/zimowy, ale zazwyczaj kiedy indziej niż Europa - bywa że są 2 tygodnie różnicy, to dopiero jest pomieszanie.

Nie ma kodu, więc nic nie pomogę ;>
  • Odpowiedz