Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś sposób, żeby zrealizować czek z Anglii w Polsce?

Moja mama pracowała dorywczo w uk, lecz musiała przed zrealizowaniem ostatniego czeku wrócić do Polski.
Miała nadzieję, że uda się go zrealizować w PKO - tak jak znajomi czy Pan z obsługi klienta zapewniał.
Jednakże od 4 sierpnia nie można już realizować tam czeków. Było to zaraz przed przyjazdem mamy.
Mimo wszystko, nie przejmowała się, bo małym druczkiem na końcu na ich stronie było napisane, że mimo że się wycofują to klienci banku PKO którzy mają w nim konto i dostali czek przed 4 sierpnia, będą mogli go jeszcze zrealizować.
Kilka dni później już nie ma tego zapisu a Pan z obsługi klienta zarzeka się, że nie ma żadnej możliwości by realizować czeki zagraniczne...

Czy jest inny sposób i najlepiej bez wielkich prowizji?
Coś tam słyszałem też o Pekao, ale podobno nie jest najtaniej i trzeba posiadać dłuższy czas konto.

  • 3
Coś tam słyszałem też o Pekao, ale podobno nie jest najtaniej i trzeba posiadać dłuższy czas konto.


@trolololol: Nie sądzę, że jest wymóg posiadania konta przez dłuższy czas. A koszty będą równie niekorzystne jak w PKO BP.

Czy jest inny sposób i najlepiej bez wielkich prowizji?


@trolololol: Kup bilety na samolot do Londynu za 100zł i odbierz w angielskim banku.
Tu masz listę jednodniówek z Polski do Londynu - azair