Wpis z mikrobloga

Po pięciomiesięcznej przerwie wracamy do gry, w czwartym już sezonie wykopowej #fantasynba . Jak zwykle co roku na początek trochę do poczytania, kilka kwestii do przedyskutowania i uzgodnienia.

Wiem, że wszyscy skupiają się na drafcie w dynastii, ale można już powoli myśleć o kolejnym. Mamy prawie miesiąc czasu na ustalenie wszystkich szczegółów, więc powinniśmy zdążyć przed rozpoczęciem sezonu.

W tym roku, wszyscy oprócz @fordern , gramy jeszcze w ligę dynastyczną. W związku z tym, @supersucker i @sowacx , chcąc skupić się na Dynastia Wykop S1, zrezygnowali z dalszej gry w naszej lidze. Dodatkowo ligę opuścił @Weed233 z wiadomego powodu. Tym samym zostało 9 osób, które zadeklarowały chęć dalszej zabawy.

1) Chęć uzupełnienia brakujących miejsc zgłosili @Wojt_ASR_ i @Musiek_ , dodatkowo pozwoliłem sobie zaprosić do gry zwycięzcę ligi #wykopowefantasynba @Kevin1337 , który wstępnie zgodził się grać w tym sezonie z nami. Teraz pytanie czy wszystkim odpowiada, żeby te osoby dołączyły do ligi?

2) W zeszłym sezonie po raz pierwszy zagraliśmy w składzie 12-osobowym i w końcu gra wyglądała tak jakbyśmy sobie wszyscy życzyli, większość uczestników grała z pełnym zaangażowaniem i składy były jakościowo lepsze, co pozytywnie wpłynęło na przyjemność z gry. Zostajemy przy takim składzie osobowym czy zwiększamy liczbę graczy?

3) Format rozgrywki. Do tej pory graliśmy zawsze H2H, jednak @Trae po sezonie zasugerował, że jest to zbyt losowy system i w przypadku kontuzji wypacza wyniki. Moim zdaniem, kontuzje tak samo wypaczają rywalizację w każdym systemie oferowanym przez Yahoo i nic z tym nie zrobimy. W dynastii gramy w Rottiserie, więc raczej odpada, zostają Points Only, h2h – one win, h2h – points. Który format wybieramy?

4) Kwestia rosteru. W zeszłym sezonie przeszliśmy z 2xC na 2xF. Wyglądało to tak: PG,SG,G,SF,PF,F,F,C,Util,Util,3xBench,2xIL. Zmieniamy ten układ, czy zostajemy?

5) Statystyki zaliczane do rywalizacji były chyba ok. Zamieniliśmy triple-double na double-double i sprawdziło się to. Ewentualnie możemy zostać przy 9 kategoriach.

Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia lub pomysły na usprawnienia, to niech pisze.

Draft standardowo w formie aukcji na żywo, po wspólnym uzgodnieniu terminu. Tradycyjne do wypełnienia ankieta dotycząca terminu, dostępna pod tym linkiem Draft trwa z 3h, więc należy to wziąć pod uwagę przy wybieraniu godziny.

Tytułu mistrzowskiego broni @Trae

Mam nadzieję, że gra w dwóch ligach nie będzie dla nikogo problemem i każdy będzie uczestniczył w grze w taki sposób, żeby nie psuć zabawy pozostałym. Draft w dynastii idzie dosyć sprawnie, więc najprawdopodobniej skończy się przed draftem w #fantasynba i nie powinno być problemu.

@HalfManHalfAmazing : @parooow : @Eligo: @Trae: @appylan: @Hubertosik @porucznik_franek @fordern @Wojt_ASR_ : @Musiek_: @Kevin1337:
samgold - Po pięciomiesięcznej przerwie wracamy do gry, w czwartym już sezonie wykopo...

źródło: comment_k265aCXCV8rJmXtIo6tVor56EmKKrEzq.jpg

Pobierz
  • 18
@sam_gold:
1) Zdecydowanie tak. Muszę nakopać do dupy temu pijakowi Wojtowi.
2) Se queda jak Neymar w objęciach Pique
3) Możesz rozwinąć? Przybliżyć po krótce jak to wygląda?
4) Zdecydowanie zostajemy. Centrzy w NBA grają coraz mniej, więc powinniśmy trzymać się tego trendu też w fantasy.
5) Zostajemy
@sam_gold:
1) Tak. Nie mam nic przeciwko.
2) Tylko 12-osobowa liga.
3) Nie znam pozostałych systemów. Możesz przybliżyć o co w nich chodzi?
4) 2xF. Dobrych centrów jest jak na lekarstwo.
5) Double-double może zostać.
@appylan: @porucznik_franek

H2H points - rywalizujemy tak samo jak w zwykłym h2h, w bezpośrednim pojedynku, tylko, że nie na statystyki, tylko na punkty. Przed sezonem ustalamy wartość punktową dla każdej ze statystyk np. PTS x1, 3PM x 3, REB x1, TO x -1 itp.

Points only - bez bezpośredniej rywalizacji i też statystyki przelicza się na punkty i gromadzi się je. Kto ma najwięcej na koniec wygrywa.

H2H one win -
@sam_gold: 1. Też nie mam nic przeciwko nim.
2. 12-osobowa liga była ok, ale jeśli znalazłoby się jeszcze dwójka ludzi godna zaufania, to 14-osobowa liga jest dla mnie w porządku.
3. Jak po sezonie miałem pewne wątpliwości, co do H2H, to teraz myślę inaczej. Przez to, że pojawiła się dynastia ROTO z całym bagażem reguł, tutaj ten prostszy system będzie działał na naszą korzyść, bo wymaga mniej "kombinowania" przy ustawianiu składów.