Wpis z mikrobloga

Odnośnie ostatniego wpisu, przygotowałem krótka instrukcję instalacji shader patcha.

1. pobieramy najnowszy build shader patcha z doscorda deva (link z zaproszeniem na stronie projektu).
2. wrzucamy pliczki z \MODS\Shaders Lights Patch do folderu z grą (czyli plik dll powinien być w głównym katalogu gry, tam gdzie acs.exe a reszta wg struktury)
3. bzikamy

faku:
P: Ale ja nadal nie mam nocy.( ͠° °)
O: Żeby mieć noc musisz sobie pobrać jeszcze kompatybilną pogodę np.
good and bad weather SUITE. Wtedy, po wybraniu odpowiedniej pogody w CM powinna pojawić się opcja wyboru dowolnej godziny.

P: OK jest noc, ale nie ma świateł na torze.
O: Tak jak pisałem w pierwszym wpisie configi do torów ściągamy sobie osobno, z odpowiedniego kanału na discordzie deva, to samo dotyczy AO.

P: Zainstalowałem ruska, ale nie mam tego super Ambient Occlusion :<
O: Jak wyżej, configi robi społeczność i udostępnia je na discordzie shader patcha.

P: Miały być prawdziwe lusterka i w ogóle VR. (°°
O: Spokojnie, ta opcja jest standardowo wyłączona, musisz zmienić ustawienia w pliku smartmirror.ini na:

[REAL_MIRRORS]
ENABLED=1
SHOW_CAR=1
VR_STEREO=1
VR_LOCK=0
SHOW_HEAD=1
RENDER_PER_FRAME=0 (to można ustawić na 1 wymieniamy fpsy za płynność wyświetlania lusterek)

Polecam wejść sobie do folderu z ustawieniami, czyli assettocorsa\extension\config\ i poprzeglądać co tam można poprzestawiać.

Generalnie to wszystko co trzeba wiedzieć, jak robić własne configi, co ściągnąć, żeby edytować światła itd. dowiecie się również na oficjalnym discordzie projektu.

#mody #simracing #acleague wołam też @zdzichu-rychu-7 (choc pewnie do tego czasu już ze wszystkim sobie świetnie poradziłeś ;)) i @Mokrysedes
RealAKP - Odnośnie ostatniego wpisu, przygotowałem krótka instrukcję instalacji shade...

źródło: comment_PkErSuryrDcKHEVRp2HmY1XiPTGhfZul.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz