Wpis z mikrobloga

Pierwsze hennowanie. Lawsonia inermis, czyli chyba ta klasyczna henna. Moje włosy- ciemny brąz. Nie liczę na koloryzację (choć super byłoby, gdyby udalo mi się wydobyć jakieś rude/kasztanowe tony, oceplić kolor), chcę pokryć włosy tą hennową otoczką. W instrukcji jest temp 90 stopni, a wszędzie czytam, zeby nie przekraczać 60. Jak z tym jest? Warto coś dodawać do mieszanki czy henna+woda wystarczy?
#wlosy #mirabelkopomusz #uroda
Pobierz r.....a - Pierwsze hennowanie. Lawsonia inermis, czyli chyba ta klasyczna henna. Moje...
źródło: comment_mY682vJZ3hQCrU4zhsq2R5Ypag5YSNrJ.jpg
  • 31
@ragdolka: W sumie nic poza cytryną/octem i odżywkami nie dodaję. Ale tutajjest fajnie opisane co do czego dodać by przyciemnić kolor/schłodzić go/rozczerwienić/rozjaśnić/ocieplić. :)
Z tipów jakie stosuję mogę dodać, że po umyciu włosów pukam je ciepłą woda by odchylić łuski. A zmywam henne chłodną wodą by zamknąć łuski.
@ragdolka Używam i czystej henny z Khadi jak i czystej z Venity (w proszku). Raczej są podobne, z tym że raz Khadi trafiła mi się trochę bardziej czerwona (albo przesadziłam z cytryną) zarówno trwałością jak i kolorem.
@ragdolka Tylko ten jeden raz, ale też nie hennuję wiele lat a nie więcej od roku. No i też głównie farbuje odrost a resztę włosa traktuję hennowym gllosem by uniknąć nadmiernego ściemnienia.
Niestety, niegdy nie używałam light mountain bright red, pytałaś może na hennowej grupie na FB?