Zapraszam na zestawienie #polscypilkarze czyli o Polakach grających w zagranicznych klubach. Dotyczy 14 września 2018.

Austria
Martin Pajączkowski (Team fur Wien) - 7 minut w wygranym 1:0 meczu z Ried w 2. lidze. Wychowanek Salzburga wszeł na boisko w 84. minucie za Ceyhuna Tuccara.
David Pudełko (SKU Amstetten) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Liefering.

Bułgaria
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - 6 minut w wygranym meczu z Vereyą. Grający od ponad roku w klubie pomocnik, zmienił w 85. minucie Rumuna Keseru.
Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad) - 31 minut w meczu z Vereyą. Wszedł w 60. minucie za Brazylijczyka Campanharo.

Francja
Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) - 45 minut i żółta kartka w przegranym 1:4 meczu z Brest w rozgrywkach Ligue 2. Obrońca, który rok temu przyszedł z Nottm Forest, nie wyszedł na drugą połowę, a zastąpił go Jean-Baptiste Perazzi.

Japonia
Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) - 90 minut na bramce w zremisowanym 1:1 meczu z C-Osaka.

Niemcy
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w wygranym 3:1 meczu z Frankfurtem.
Rafał Gikiewicz (Union Berlin) - cały mecz w bramce w zremisowanym 2:2 meczu z Duisburgiem w rozgrywkach 2. Bundesligi.

Rosja
Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) - 65 minut, 2 zółte i w konsekwencji czerwona kartka w zremisowanym 1:1 meczu derbowym z Dynamem. Przy drugiej żółtej kartce 28-letni pomocnik, kopnął niepotrzebnie przeciwnika leżąc i walcząc o piłkę.