Wpis z mikrobloga

@tt_2: no ale czasem coś więcej muszę, wiem że krita pewnie i dałaby radę ale w PSie robi się niektóre rzeczy łatwiej i dużo szybciej... pewnie dlatego że go dobrze znam

no nic w każdym bądź razie próbowałem przejść na coś innego i wiem że nigdy mi się to nie uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
od lat używam PSa, próbowałem gimpa i krity ale nie umiem się przestawić... denerwują mnie niektóre rzeczy w tym programach


@lubie-sernik: Ja tak mam z PS-em xD

Prawdopodobnie wystarczy, że dodasz fonty do .fonts w linuksie. Albo wrzucusz fonty do drive_c/windows/fonts i będzie chulało.

@tt_2: Moim zdaniem kirta jest beznajdziejna. GIMP ma swoje niedoróbki ale są to zwykle niedoróbki w UI. Kricie bardzo dużo jeszcze brakuje. Do tego krita potrafi
@Kryspin013: beznadziejna bo? Póki co taczej digital painting program z podstawowymi opcjami do edycji zdjęć. Póki co dodają opcje obsługi wektorów niedługo może dodadzą może więcej modułów z edycji photo i wtedy Krita spokojnie zastąpi Gimpa. Trzeba wziąć pod uwagę ile Gimp ma lat a ile krita i co oferuję w takim czasie...
Co do zastępcy Photoshopa to jak ktoś nie używa pluginów to Affinity Photo jest jego BARDZO dobrym zamienikiem
Póki co taczej digital painting program z podstawowymi opcjami do edycji zdjęć.


@tt_2: No i właśnie o to chodzi. Gimp o wiele bardziej się nadaje do obróbki grafiki. W kricie jedynie fajnie się maluje pędzlami. Nawet animacje jeszcze leżą. Za dużo rzeczy w kricie jeszcze brakuje zwyczajnie.

Trzeba wziąć pod uwagę ile Gimp ma lat a ile krita i co oferuję w takim czasie...


Jak patrzysz przez subiektywnie to może tak