Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirabelki, bardzo ważny wpis dla was. Proszę przeczytajcie.
tl;dr


Popełniłam ogromny błąd bojąc się przez 26 lat iść do ginekologa. A że chłopaka od dawna nie miałam to też nie bardzo widziałam potrzebę. Okresy mało bolesne, bez większych problemów. No i zdarzył mi się po latach celibatu seks bez zobowiązań. Myślałam że spłonę z żalu i wstydu ale także z bólu bo coś było nie tak. Poszłam do tego ginekologa i dalej sprawa potoczyła się szybko. Skierowanie na USG, zmiana na jajniku o średnicy 5cm, być może bezpłodność, być może gorsze rzeczy, najprawdopodobniej operacja. A można było tego uniknąć, gdybym nie bagatelizowała swojego stanu zdrowia.
Błagam, nauczcie się na moim błędzie i idzcie na USG ginekologiczne jeśli jeszcze nie byłyście. Bardzo was proszę! Niech to co się ze mną stanie nie pójdzie na marne. Cokolwie to będzię.

#rozowepaski #mirabelkipolecajo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirabelki, bardzo ważny wpis dla wa...

źródło: comment_UXCVDxE3OTd0do7449QOstRPegXUmjXc.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
Wiele kobiet boi się iść do ginekologa, bo patrzą na niego jak na zwykłego drugiego człowieka, który będzie je oceniał, a on widzi codziennie tyle szparek, że nic go już nie zdziwi. Poza tym to jest po prostu lekarz, trzeba się przed nim rozebrać i tyle. Przed zwykłym się świeci klatą, a przed tym pusią, tak to już jest. Na zachętę dodam mirabelkom, które jeszcze nie były ani razu: po pierwszej wizycie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: USG jest bardzo ważne, ale warto pamiętać również o cytologii i badaniu piersi.

Jestem wdzięczna mojej mamie i babci, że gdy dostałam pierwszej miesiączki, zostałam wyściskana, pogratulowano mi, dostałam czekoladę na pocieszenie (upomnienie by się nie wyżywać na innych) i gwarancję, że jak czegoś nie wiem to pytać. Bo to nie temat do wstydu i tabu, jak w wielu domach się to traktuje.
Jestem im też wdzięczna, że kilka lat
  • Odpowiedz
i pomyśleć, że jeszcze edukacja seksualna w szkołach leży i nawet nie uczą o tym, że trzeba regularnie chodzić ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@hipotrofia: w aktualnie obowiązującym podręczniku do przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie" można przeczytać takie zdanie: „Ginekolog to nie dentysta – regularne kontrole w Waszym wieku nie są konieczne. Jeśli dziewczyna czuje się zdrowo i ma kogoś zaufanego, kto odpowie na pytania czy rozwieje
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura: ech ja dostałam dość wcześnie i nie wiedziałam co się dzieje, Stwierdziłam że jak krwawi to przejdzie a jak nie to weźmie mnie karetka, z mamą się wstydziłam porozmawiać o tym () jak sobie pomyślę jak głupia byłam i się wstydziłam kobiecych problemów to mam ochotę dać sobie w twarz -_-
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: i cytologia, koleżanki, cytologia przynajmniej raz na rok, to bardzo ważne. Zawsze miałam bardzo dobre wyniki, ale pewnego razu zaniedbałam sprawę na 2-2.5 roku, i to był akurat czas gdy wyniki się pogorszyły, jak się później okazało. Nie życzę nikomu tego stresu, jaki wówczas przeżyłam, na szczęście wszystko się dobrze skończyło.
  • Odpowiedz