Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Dharma

Samo DLC? Zmiany są całkiem przyjemne i nowe mechaniki fajnie rozszerzyły grę...

Problemem jest sam patch 1.26, który spierniczył wiele rzeczy w balansie. Przede wszystkim usunięcie możliwości konwertowania Territories jest tak absurdalny, że samo forum Paradox zalała fala niezadowolenia. Do tego mnóstwo innych zmian, które mają za zadanie utrudnić blobowanie. W zamyśle miało one zachęcić do grania "wysokiego", a w praktyce tylko utrudnia życie graczom. Lepiej byłoby po prostu wprowadzić ułatwienia do grania mniejszymi państwami... niestety DDRJake nie jest game designem z doświadczeniem, tylko zaawansowanym graczem, który dostał stanowisko przerastające jego kompetencje. Mam nadzieję, że w kolejnych patchach z wielu zmian się wycofają.

Obecnie praktycznie idea Religious z Tier 1 spadła na Tier Shit.

#eu4
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shqip: W ogóle nie rozumiem zasadności tej decyzji - po pierwsze One Faith obecnie jest albo praktycznie niewykonalny lub wymaga absurdalnego mikrozarządzania.

Do tego bez Humanist ideas po prostu zje cię Relig. Unity.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Myrten: To jest karanie graczy za to jak chcą prowadzić rozgrywkę i po prostu zły game design. Podczas gdy CK2 i Stellaris, a ostatnio i HoI4 stawiają na danie graczom jak najwięcej ścieżek poprzez nowe możliwości... w EU4 postanowiono utrudniać te już utarte, wcale nie rozwijając nowych.
@seann: mi sie wydaje ze granie wysoko po prostu jest... nudne.. W mp i sp możesz(i mogłeś) grać wysoko, i nie bylo to najgorsze rozwiązanie. Ale po co? nie ma zbyt wielu interesujących rzeczy które możesz robić w czasie pokoju.
Paradox zamiast urozmaicać rozgrywke to ją ogranicza. Tragiczne to jest że developerzy narzucają pewien styl grania w tą gre.
@Zakakaikane:
Gra szeroko - nieustanne powiększanie swojego terytorium i rozlewanie się po mapie.
Gra wysoko - utrzymywanie stałych granic, rozwój tylko poprzez podbijanie developmentu, handel.
@seann: Gra wysoko nie wyklucza podbojów. Sam lubię po osiągnięciu założonych granic rozszerzać strefę wpływów o średniej wielkości państewka, które wyzwalam po kolei. Niektórym daję sojusz, niektórym gwarancję, i stopniowo balansuję politykę w całej Europie.
@jaqqu7: przede wszystkim w takim HOI4 to słuchają GRACZY na forum, w przypadku EU4 to sluchają DDRJake, który wykjorzystuje exploity na maxa i reprezentuje 1% graczy?