Wpis z mikrobloga

@magitsznydanjel: Ano, dorośli ludzie zabrali się za sprawy i z miejsca robią się porządki. Nareszcie zaczyna się oddzielać 'kryptowaluty' do blockchaina. JP odstawił kawał niezłej roboty i co jak co ale ma kanały którymi to może sprzedać na gigantyczną skalę. Wg mnie jednak i tak nie oznacza to wygaszania Ethereum czy jego końca. Choć w tym momencie sam kurs to niestety sugeruje :F
@Saeglopur: Zdaje mi się, że sieć oparta o algorytm proof of authority jest jeszcze mniej bezpieczna niż PoS lub dPoS. Szczerze mówiąc to "dorośli ludzie" nie wymyślają tutaj niczego niezwykłego. Na stronie jest napisane, że wykorzystywany jest klient ETH zmodyfikowany tak minimalnie żeby możliwe było łatwe wdrażanie aktualizacji wprowadzanych na oryginalnym ETH. Nie neguję wdrażania blockchaina w korporacjach, jednak uważam, że w przyszłości usłyszymy o udanych atakach na takie sieci.
@
@Manah: ale jak to jest zamknięte na tyle że nie wiadomo co atakować chyba że instytucja a #!$%@? instytucje b , aby się bawić w ataki to musisz mieć jakiś dostęp do systemu, a tam to są jakieś zabawy wewnętrzne. Może po jakiś 20latach jakiś pracownik wyskoczy z czymś ciekawym ale cudów bym się nie spodziewał.

Pozatym bankom chodzi o modernizację baz danych mniej więcej bo kiedyś to muszą zrobić
(
śmiem wątpić czy do tego wogole blockchain im potrzebny a nie rozproszona baza danych.

@WeselnyGiermek00

Ale blockchain to rozproszona baza danych właśnie. Plus pewność że nikt w niej nie grzebał. Na moje oko to jest dokładnie to czego banki potrzebują. A że niekoniecznie w formie śmiesznych elektronicznych pieniędzy to inna sprawa ;)
Ale blockchain to rozproszona baza danych właśnie.


@banciur:
blockchain to specyficzna bazadanych gdzie kolejność wstawiania bloków jest chroniona przez POW, banki nie potrzebuja takiego blockchainu JP Morgan i jego POA komplikuje system.
Taki "blockchain" sygnotariusze POA moga nadpisać od zera bez kosztowo taka baza danych nie wiem czy jest wydajniejsza od mysql czy innych baz danych z historią zmian.
@WeselnyGiermek00

Nie chcę być aż tak złośliwy ale czy właśnie nie stwierdziłeś że pracownicy korporacji którzy tak ogólnie są pewnie jest całkiem niegłupi robią coś co nie jest im potrzebne? :)

Piszesz o wydajności na bank blockchain będzie wolniejszy ale nie zawsze o prędkość chodzi. Widać to że masz bloki których kolejność i niezmienność potwierdzasz kryptograficzne im wystarczy.