Wpis z mikrobloga

#100days100logos #logo #grafika #grafikakomputerowa
Na czym polega wyzwanie?Jedno logo(ikona) dziennie, aby się podszkolić w grafice wektorowej. Losuję nazwę firmy przez tę stronę i staram się wymyślić coś kreatywnego.
Programy: Inkscape, Gimp (do szkicowania)
8/100: Dwarf foods

Dzisiaj konkretnie na odpierdziel, byle nie przegapić dnia czelendżu. Od jutra focus, muszę zrobić parę prac dla kilku osób i postarać się zrobić coś serio fajnego w ramach wyzwania.
Pobierz G.....o - #100days100logos #logo #grafika #grafikakomputerowa 
Na czym polega wyzwan...
źródło: comment_Lfbtk1N01knP7LJ183lGsJyjBqdl6Vkc.jpg
  • 11
@Gemelo: ogunie uważam że #!$%@? wyglądają wektory bez konturu, zwlaszcza gdy mówimy o logo. W wersji bez koloru masz wtedy dużo czarnej plamy, w wersji z gradientami grafika zaczyna wyglądać bardzo, hmm, amatorsko? Ten gradient rozchodzący się pod wąsem wygląda strasznie, a gdybyś stworzył zarost z kilku kształtów z konturem, ten gradient mógłby wyglądać ciekawiej i nie tak oczywiście, prosto. No i krasnal winien być krasnalowaty, a nie hipsterbarber zmeczony po
@Gemelo: Cool.

Jeśli przyjąłeś taką konwencję, że opierasz się wyłącznie na nazwie, to niczego więcej od siebie nie wymagaj. Wyszło spoko. Jak zwykle cz/b lepsze. :)

Takie podejście jest całkiem realne. Sam mam często tylko nazwę firmy i ogólne pojęcie czym się zajmuje gdy mam stworzyć "logo w godzinę".

ALE: nie spocznij na laurach, tylko po skończeniu tego "czelendżu" poszukaj lepszego generatora briefów (są dostępne online, sam kiedyś tu linkowałem taki)